Google ujawniło, że jeden z testowanych w Kalifornii autonomicznych samochodów uczestniczył w wypadku drogowym, w którym ucierpiały cztery osoby. To pierwszy wypadek z ofiarami, w którym uczestniczył samosterujący się pojazd koncernu.
Google poinformowało w czwartek, że do wypadku doszło 1 lipca w Mountain View, na którego ulicach testowanych jest ponad 20 autonomicznych samochodów marki Lexus. Pojazdy poruszają się w normalnym ruchu drogowym.
W kolizji ucierpiały trzy osoby jadące samochodem Google'a, oraz kierowca drugiego auta. Żadna z tych osób nie odniosła poważnych obrażeń. Trzech pasażerów autonomicznego pojazdu przewieziono do okolicznego szpitala, z którego tego samego dnia zostali wypisani. Kierowca drugiego samochodu skarżył się na bóle pleców i szyi.
Prawo stanu Kalifornia nakazuje, aby za kierownicą autonomicznego samochodu siedział człowiek, aby w sytuacji zagrożenia móc przejąć kontrolę nad pojazdem. Procedury testowe Google'a przewidują także obecność w kabinie pojazdu dwóch do trzech osób, które analizują dane generowane podczas jazdy.
To był 14. wypadek na przestrzeni sześciu lat, czyli od czasu rozpoczęcia testów drogowych tych samochodów. W tym okresie pojazdy pokonały ponad 3 mln km - szacuje koncern. Google podkreśla także, że autonomiczne samochody nie spowodowały żadnego wypadku. W 11 na 14 przypadków pojazdy koncernu zostały uderzone w tył. Tak samo było ostatnio.
Według Marcina Warchoła w kampanii Trzaskowskiego złamano co najmniej 3 artykuły Kodeksu wyborczego.
36-minutowe przemówienie w języku angielskim zostało opublikowane na YouTube.
28 maja Namibia po raz pierwszy w historii obchodzić będzie Dzień Pamięci o Ludobójstwie.
Wydobyto szczątki co najmniej 42 osób - kobiet, mężczyzn i dzieci.
Głównej świątecznej liturgii zakończonej procesją przewodniczył biskup supraski Andrzej.
W opozycji może to „utrwalić represje przed wyborami w 2026 roku”.
Nigdy nie przeszło mi przez myśl, że zostanę wybrany - powiedział Leon XIV.