Niech przeprowadzi was przez życie

Ponad 400 pielgrzymów wyruszyło śladami św. Faustyny z Warszawy do Ostrówka.

Młodsi, starsi, z wózkami i z kijkami do nordic walking, z prośbami i podziękowaniami ruszyli szlakiem św. Faustyny. - W zeszłym roku ksiądz zadał mi pokutę, by poczytać o jej domu w Ostrówku, więc kiedy niedawno dowiedziałam się o pielgrzymce pieszej do tego miejsca, wiedziałam, że jest to jakby uzupełnienie tamtego zalecenia. Wybieram się też do Santiago de Compostela, więc ten dwudniowy marsz traktuję jako rozgrzewkę przed Hiszpanią - mówi Justyna Podraza. - Wiem, że dam radę. Sama nie idę. Idę z Bogiem - uśmiecha się.

Jest jedną z ponad 400 osób, które 25 lipca wyruszyły z kościoła pw. Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny przy ul. Żytniej do Ostrówka, miejsca, gdzie przed wstąpieniem do zakonu posługiwała Helena Kowalska. - Ostrówek ma dwa atrybuty. To miejsce rozeznawania powołania. Św. Faustyna służyła w nim rodzinie i dziś, idąc jej śladami, zawierzymy jej rodziny, by mogły mądrze wybierać życie - mówiła do pątników przed wyruszeniem na szlak s. Dominika Steć ZSJM, współorganizatorka pielgrzymki.

Niech przeprowadzi was przez życie   A rodzin na rannej Mszy św. rozpoczynającej wędrowanie nie brakowało. Przy wejściu do świątyni kilkuletni chłopiec spał na kolanach u mamy, bliżej ołtarza trójki rodzeństwa starali się przypilnować młodzi rodzice. A na dworze w wózeczku kołysana była kilkumiesięczna dziewczyna. Przed wymarszem pątników pobłogosławił proboszcz parafii na Żytniej. - Niech te miejsca święte, które będziecie nawiedzać, będą okazją do refleksji, tak, by św. Faustyna była tą, która przeprowadzi was przez całe - życzył na drogę ks. Krzysztof Stosur. 

Pielgrzymom przyświeca hasło: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem". Po raz drugi modlą się w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego, uczestnicząc w 9-letniej nowennie. - Obchodzimy w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. W tym roku na pielgrzymkę wyruszają z nami siostry z Polski i zza granicy. Są nowicjuszki z Kenii, z Chorwacji i z Niemiec - przedstawiała s. Dominika.

Z pielgrzymami wędrują: figurka Matki Bożej, obraz Jezusa Miłosiernego i dwa wizerunki św. Faustyny: z czasów młodzieńczych i po wstąpieniu do zgromadzenia. Pątnicy podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza jest pod wezwaniem bł. ks. Michała Sopoćki, a druga św. Faustyny. W tej ostatniej, zdominowanej przez młodzież, idzie Adam Sasin, student pochodzący z wioski nieopodal Ostrówka. - Na pielgrzymkę idę po raz pierwszy. Wybrałem się dlatego, że idzie moja dziewczyna - uśmiecha się. Potwierdzeniem tych słów może być jego strój. Ma na sobie białą koszulkę z napisem: „I love my girlfriend”.

W sobotę, pierwszego dnia pielgrzymki, pątnicy przeszli ok. 23 km, zatrzymując się w katedrze praskiej, kościele Świętej Trójcy w Ząbkach i bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce. Nocują w Ossowie i Kobyłce. W niedziele pokonają dystans ok. 24 km  i będą modlić się m.in. w kościele MB Królowej Polski w Wołominie i w kościele św. Klemensa w Klembowie. Na zakończenie pielgrzymki Mszę św. w intencji pątników odprawi ordynariusz praski abp Henryk Hoser.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
13°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
10°C Wtorek
rano
14°C Wtorek
dzień
wiecej »