Bp Muskus: Bardzo zależy nam na rejestracji uczestników

Na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie ruszyła rejestracja uczestników wydarzenia. Jako pierwszy chęć uczestnictwa w ŚDM w 2016 roku zgłosił papież Franciszek. Organizatorzy liczą, że w ślad za nim pójdą młodzi z całego świata.

„Bardzo nam zależy, żeby wszyscy się zarejestrowali, bo będą mogli skorzystać z noclegów, będą mieli zapewnione wyżywienie, ubezpieczenie. Otrzymają plecak pielgrzyma z informacjami, modlitewnikami i innymi gadżetami ŚDM” – mówił dziś dziennikarzom bp Damian Muskus OFM. Koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM zaznaczył, że im więcej osób się zarejestruje, tym lepiej dla organizatorów, ponieważ będą mieli wiedzę i informacje na temat tego, jak wiele osób przyjedzie do Krakowa; w przeciwnym razie liczba uczestników ŚDM będzie niewiadoma aż do lipca 2016 roku.

Rejestracji uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016 można dokonać on-line, poprzez wypełnienie specjalnego formularza rejestracyjnego na stronie www.krakow2016.com. Jako pierwszy uczynił to w niedzielę papież Franciszek. „Jest taki zwyczaj, że to papież dokonuje pierwszy kliknięcia na komputerze i staje się pierwszym i najważniejszym uczestnikiem ŚDM, a w ślad za nim pójdą młodzi z całego świata” – mówi bp Muskus.

Termin zamknięcia rejestracji nie jest jeszcze ustalony, ale bp Muskus zapowiada, że jeśli ktoś będzie chciał, to będzie mógł otrzymać podstawowy pakiet także już w czasie trwania ŚDM.

Hierarcha pytany o przygotowania do ŚDM na rok przed ich rozpoczęciem podkreślił, że istotne jest dobre zadbanie o miejsca spotkań, czyli Błonia i Campus Misericordiae w Brzegach. Chodzi zarówno o zaprojektowanie ołtarzy, jak i zapewnienie infrastruktury dla pielgrzymów.

Bp Muskus zwrócił uwagę na znaczenie Festiwalu Młodych. „To jest tzw. impreza towarzysząca, ale niezwykle ważna, ponieważ pokazuje jak wielka jest różnorodność kultur, jak bogata jest kultura chrześcijańska. Będziemy mogli oglądać na różnych placach całego Krakowa i okolic twórczość artystyczną młodych chrześcijan, którzy do nas przybędą” – zapowiada koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Organizatorzy przygotowują także projekty różnych paramentów liturgicznych, które będą wykorzystane w czasie celebracji w lipcu 2016 roku. Spodziewanych jest około 20 tys. księży, dla których trzeba uszyć 20 tys. ornatów i tyle samo stuł. Także dla 1,2 tys. biskupów trzeba przygotować szaty liturgiczne z mitrami w odpowiednim rozmiarze.
Dokładnie za rok, 26 lipca 2016 roku 31. Światowe Dni Młodzieży zostaną zainaugurowane na krakowskich Błoniach. Potrwają do 31 lipca. Organizatorzy szacują, że w spotkaniu z papieżem Franciszkiem weźmie udział ok. 2,5 mln młodych z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  19°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  wiecej »