Ekumeniczna modlitwa za migrantów

Zbyt wiele osób traci życie, próbując dostać się do Europy w poszukiwaniu lepszego bytu - zwrócił uwagę przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.

Abp Antonio Maria Vegliò 25 czerwca wziął udział w nabożeństwie ekumenicznym w intencji ofiar nielegalnej migracji ku Staremu Kontynentowi. Zorganizowano je w rzymskiej bazylice Matki Bożej na Zatybrzu z inicjatywy katolickich organizacji humanitarnych i Kościołów protestanckich we Włoszech. Oblicza się, że w samej Cieśninie Sycylijskiej co roku traci życie ponad 600 osób próbujących przedostać się z Afryki do Europy. Nie wiadomo, ilu wędrowców ginie wcześniej na pustkowiach Sahary. Ponad połowa imigrantów docierających do Włoch pochodzi z krajów ogarniętych wojną.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących zwrócił uwagę na stopień determinacji ludzi uchodzących z rodzinnych stron przed głodem, wojną czy prześladowaniami. O tym dramacie mówi się niewiele, nie widać jego ujęć w telewizji. „Módlmy się, aby ci, którzy przebyli ziemię i morze, ratując się przed burzą, jaka rozpętała się wokół nich, zostali przygarnięci, a nie odepchnięci – mówił abp Vegliò. – Niech Bóg sprawi, aby nasze kraje dobrobytu stały się arką ratunku dla mężczyzn, kobiet i dzieci doświadczających wojny, przemocy, klęsk żywiołowych czy głodu”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  29°C Niedziela
  dzień
  30°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »