"Młodzi Tej Ziemi" - razem możemy więcej

Słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze Ziemi” oraz bliska naturze postawa Papieża stały się inspiracją do stworzenia projektu edukacyjnego „Młodzi Tej Ziemi”.

Jest to nowa inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, której celem jest aktywizacja młodych ludzi z całej Polski w lokalnych środowiskach, kreowanie postaw prospołecznych i ekologicznych, rozwój duchowy oraz rozwijanie kreatywności młodych ludzi.

Pomysł projektu „Młodzi Tej Ziemi” stworzył zespół młodych, pełnych zapału, którzy rozumieją potrzeby i problemy współczesnej młodzieży. Jego celem jest promocja pomysłów i pomoc młodym, ambitnym oraz kreatywnym ludziom, pragnącym zmienić swoją społeczność lokalną. Tego jeszcze nie było!!! Projekt inicjuje, tworzy i realizuje sama młodzież! Młodzi ludzie mają szansę sprawdzić w praktyce swoje pomysły, bezpośrednio i aktywnie uczestnicząc w planowaniu i realizacji poszczególnych działań projektowych.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty dla edukatorów i trenerów, skierowane do młodzieży szkolnej i studiującej. Realizacja takich warsztatów pomoże wyłonić liderów lokalnych środowisk i skupić wokół nich aktywne osoby a także przygotować konspekty zajęć o tematyce ekologii i ochrony środowiska. Przez warsztaty terenowe na rzekach pomysłodawca projektu chce połączyć aktywną edukację z promowaniem walorów turystycznych i przyrodniczych Doliny Bugu, Doliny Rospudy i Doliny Odry.

W trakcie trwania projektu, powstanie portal społecznościowy www.mlodzitejziemi.pl, który będzie spełniał funkcje platformy informacyjnej i kontaktowej zarówno dla uczestników projektu jak i dla wszystkich odwiedzających portal. Odbędą się również imprezy towarzyszące, festiwal oraz liczne konkursy.

Zaangażowanie w projekt „Młodzi Tej Ziemi” stanowi istotne doświadczenie w ramach edukacji pozaszkolnej (pozaformalnej).  Uczestnicy projektu mają szansę poczuć, że są pełnowartościowymi partnerami dorosłych w lokalnej społeczności,  i że wnoszą istotny wkład w jej budowanie. Pomysł stworzenia Projektu „Młodzi Tej Ziemi” zyskał poparcie i dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wpisuje się bowiem w realizację Narodowej strategii ekologicznej z 2001 roku.

Realizacja projektu ruszyła 01.05.2009, a trwać będzie do końca listopada 2010 roku.
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów, a także studentów i młodzież pracującą. Razem możemy więcej!
 
 Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.ksm-drohiczyn.pl oraz pod numerem tel.: 025 787 74 11

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
29°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
20°C Sobota
rano
22°C Sobota
dzień
wiecej »