Hakerzy z grupy Anonymous w nagraniu zamieszonym w poniedziałek w serwisie YouTube wypowiadają wojnę Państwu Islamskiemu po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu - podają portale Yahoo.com i Huffington Post.
"Rozpoczniemy przeciw wam największą operację. Wojna została wypowiedziana. Przygotujcie się" - mówi po francusku w nagraniu zamaskowany przedstawiciel wspólnoty hakerów, którego głos został elektronicznie zmieniony.
"Naród francuski jest silniejszy od was i wyjdzie z tej tragedii jeszcze silniejszy. Anonymous będzie polował na was na całym świecie. Wiedzcie, że znajdziemy was" - ostrzega haker.
Dżihadyści powinni się spodziewać "masowych ataków", a ludzie zrzeszeni we wspólnocie Anonymous będą się starać "zjednoczyć ludzkość" w walce z nimi.
Hakerzy zamieścili też komunikat na Twitterze: "Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami".
Anonymous wezwał też opinię publiczną, by nie ignorowała podobnych ataków terrorystycznych w Libanie i Kenii.
W komunikacie zamieszczonym w sieci społeczność hakerów wyjaśniła, że specjalna operacja nazwana "#OpParis" będzie polegała na zbieraniu "danych wywiadowczych", a następnie publikowaniu ich i "niszczeniu tak wielu internetowych stron i kont IS jak to możliwe".
"Celem tej operacji jest zidentyfikowanie i ujawnienie tych, którzy poparli tragiczne zamachy z 13 listopada (...). Udzielenie pomocy w odszukaniu tych, którzy są za nie odpowiedzialni, dowiedzenie, że takie okrucieństwo nie będzie tolerowane oraz zbieranie informacji, które pomogą zapobiegać atakom terrorystycznym w przyszłości" - głosi komunikat hakerów.
Anonymous wypowiedział wojnę islamistom i atakuje ich strony internetowe już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo". Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała wtedy "masowe" retorsje.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.