- Głęboką analizę encykliki „Caritas in veritate” zawiera list, jaki prezydent Włoch Giorgio Napolitano wystosował do Benedykta XVI wraz z podziękowaniem za egzemplarz tego dokumentu.
- Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem trzecią encyklikę Jego Świątobliwości, zawierającą przesłanie do społeczeństwa, zaniepokojonego nie tylko perspektywami i przyszłością światowej gospodarki i rozwoju, ale także zmianami, jakie zarysowują się w stosunkach międzyludzkich, w świecie pracy i przedsiębiorczości, w relacjach między mieszkańcami planety oraz środowiskiem i bogactwami naturalnymi, które przez długi czas uważane były za niewyczerpane - pisze włoski szef państwa.
Wyraża on przekonanie, że uwagi papieża „okażą się bodźcem do refleksji, której skutki będą dobroczynne dla wszystkich”.
- Stwierdzenie, że kwestia społeczna stała się dziś w sposób radykalny kwestią antropologiczną stanowi zachętę do głębokiego i spokojnego przemyślenia wielu aspektów życia i funkcjonowania ludzkich zbiorowości, ze szczególnym uwzględnieniem sensu ekonomii i jej celów oraz konieczności głębokiej i dalekowzrocznej rewizji modelu rozwoju w celu skorygowania jego zaburzeń i wypaczeń - zauważa Napolitano.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.
Zmiany w przepisach ruchu drogowego skuteczniej zwalczą piratów.