Solidarny z Kościołem i narodem Hondurasu jest episkopat Stanów Zjednoczonych. Bp Howard Hubbard, stojący na czele jego komisji sprawiedliwości i pokoju na arenie międzynarodowej, zaapelował w liście do Hillary Clinton o pomoc Honduranom w pokojowym rozwiązaniu kryzysu politycznego.
Szef komisji informuje amerykańską sekretarz stanu, że przewodniczący episkopatu kard. Francis George skierował ostatnio list z wyrazami solidarności do kard. Óscara Rodrígueza Maradiagi z Tegucigalpy i honduraskiej konferencji biskupów. Przypomina też troskę Papieża o ten kraj, jak też jego apel o cierpliwy dialog, porozumienie i pojednanie dla zapewnienia tam pokojowego współistnienia i prawdziwej demokracji. Do listu do Hillary Clinton hierarcha załączył też dwa oświadczenia honduraskich biskupów o sytuacji w ich kraju, jedno z 19 czerwca, jeszcze sprzed deportacji prezydenta Manuela Zelayi, a drugie wydane 4 lipca, czyli już po tym fakcie. „Nasza konferencja przyłącza się do apelu tamtejszych biskupów o dialog i pojednanie w narodzie oraz o poparcie zagraniczne «bez jednostronnych nacisków» dla osiągnięcia sprawiedliwego, pokojowego rozwiązania” – pisze bp Hubbard.
W liście do amerykańskiej sekretarz stanu, datowanym 16 lipca, przewodniczący komisji wyraża też zadowolenie episkopatu Stanów Zjednoczonych z poparcia przez ten kraj mediacji między obalonym prezydentem a stojącym obecnie na czele Hondurasu Roberto Michelettim. Prowadzi ją prezydent Kostaryki Óscar Arias.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.