Władze Berlina zamierzają wynająć na potrzeby uchodźców sieć hoteli należących do spółki Grand City Hotels (GCH). Kilkuletni koszt wynajmu ma kosztować stolicę Niemiec co najmniej 600 mln euro - informuje we wtorek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Przedmiotem negocjacji prowadzonych przez berliński rząd z właścicielami sieci GCH są 22 hotele marki Holiday Inn i Wyndham dysponujące łącznie 10 tysiącami miejsc noclegowych.
Stawka za jedną noc wynosi 50 euro za osobę, co oznacza, że koszt rocznego pobytu jednego imigranta wyniesie 18 tys. euro. Właściciele hotelów za dodatkową opłatą proponują program obejmujący opiekę i integrację zakwaterowanych osób - czytamy w "FAZ".
Źródło w rządzie Berlina poinformowało redakcję, że władze zainteresowane są podpisaniem kilkuletniej umowy, co oznacza, że koszt wynajmu wyniesie co najmniej 600 mln euro. Rzeczniczka berlińskiego rządu odmówiła ustosunkowania się do szczegółów negocjacji. Jak wyjaśniła, rozmowy "nie są sprawą publiczną".
"FAZ" zaznacza, że w przypadku sfinalizowania rozmów nie będzie to pierwszy przypadek przekształcenia hotelu w ośrodek dla uchodźców. Niedawno miasto wynajęło dla imigrantów Best Western Hotel "President" za 150 tys. euro miesięcznie, co daje 18,52 euro za metr kwadratowy. Zdaniem ekspertów jest to cena mocno wygórowana.
Władze Berlina mają ogromne kłopoty z ulokowaniem wszystkich napływających do miasta imigrantów. W zeszłym roku do stolicy Niemiec przyjechało 80 tys. azylantów. Władze spodziewają się, że w tym roku będą musiały znaleźć miejsce dla podobnej ilości osób.
Rząd Berlina zarekwirował na potrzeby uchodźców 50 sal gimnastycznych należących do szkół i organizacji sportowych, a także kilka biurowców. Na terenie byłego lotniska Tempelhof ma powstać miasteczko dla 7 tys. imigrantów.
Instytut Niemieckiej Gospodarki (IW) wyliczył, że do końca 2017 roku koszty zakwaterowania, wyżywienia i integracji imigrantów będą wyniosą niemiecki budżet 50 mld euro.
W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów, przede wszystkim z Syrii, Afganistanu i Iraku. W styczniu br. niemiecką granicę przekroczyło około 37 tys. uchodźców.
Dogmat, uznający Maryję za Matkę Boga, został po raz pierwszy ogłoszony na soborze w Efezie w 431 r.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.