A oto nagrody: karnety na wiele łask Bożych oraz błogosławieństwo dla każdego wylosowanego.
Grupa Charytatywna z Zespołu Szkół Pijarskich św. Mikołaja w Elblągu przygotowała na Wielki Post ciekawą akcję.
"Losy gwarantują wszystkim grającym wielką, wyjątkową, a nade wszystko pewną, nagrodę!" - tak organizatorzy promują loterię.
"W puli znajduje się ponad 330 karnetów na wiele łask Bożych i błogosławieństwo dla każdego wylosowanego, wyproszonych w 40-dniowej modlitwie" - piszą organizatorzy.
- W Środę Popielcową wydrukowaliśmy listy nazwisk wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły - wyjaśnia Izabela Galicka, koordynatorka prac Grupy Charytatywnej. - Nasi wolontariusze chodzą po klasach, a uczniowie losują kartkę z nazwiskiem osoby, za którą obiecują się codziennie modlić przez najbliższe 40 dni - tłumaczy Izabela Galicka.
- Wszyscy czekają na ten dzień. Kiedy pojawiamy się z koszykiem losów w jakieś klasie, od razu robi się szum - mówi Mikołaj. - Każdy bierze chętnie karteczkę, a na koniec wychowawca wybiera losy dla nieobecnych uczniów.
- Prosimy, aby zachować pełną anonimowość - mówi Krzysiek Mroczkowski, jeden z wolontariuszy. - Zwracamy uwagę, zwłaszcza najmłodszym, aby nie "chwalili się", kogo wylosowali. Bo to nie na tym polega.
Krzysiek tłumaczy, że często uczniowie chcieliby wylosować kogoś, kogo lubią. - Bo przecież łatwiej modlić się za przyjaciela z podwórka czy za dobrego kolegę z ławki niż kogoś, z kim nam nie do końca po drodze - dodaje.
- Czasem wydaje mi się, że Duch Święty kieruje naszą ręką przy tym losowaniu - mówi pani Izabela i przyznaje, że i wśród pracowników szkoły zdarzają się przecież trudne relacje. - I kiedy wylosujemy osobę, z którą zawodowo i koleżeńsko nie układa się nam najlepiej, modlitwa za taką osobę jest trudnym zadaniem - przyznaje.
Wolontariusze są jednak zgodni, że taka codzienna "zdrowaśka" może odmienić te relacje.
- Dzięki naszej akcji nie trzeba wymyślać sobie jakichś pseudo postanowień - mówi Mikołaj, także wolontariusz. Jego zdaniem codzienna modlitwa za znajomego z klasy w zupełności wystarczy, aby lepiej zrozumieć i przeżyć Wielki Post.
Niektórzy uczniowie elbląskiej szkoły podejmują też inne zobowiązania. - Najczęstszym, ale przecież niełatwym do wypełnienia jest ograniczenie czasu spędzanego przy komputerze. Niektórzy postanawiają po raz pierwszy pójść na Drogę Krzyżową albo inne nabożeństwo - opowiada Krzysiek.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.