Diecezje anglikańskie w Stanach Zjednoczonych nadal proponują jako biskupów osoby publicznie deklarujące swój homoseksualizm.
W Los Angeles wśród kandydatów na urząd biskupa znalazł się 42-letni ks. John Kirkley, żyjący w związku homoseksualnym z innym mężczyzną oraz 55-letnia lesbijka, Mary Douglas Glasspool. Natomiast w sobotę w gronie kandydatów na urząd biskupa anglikańskiego w Minnesocie znalazła się 47-letnia lesbijka, Bonnie Perry.
Sprawa wysuwania na urząd biskupa osób publicznie deklarujących swój homoseksualizm spowodowała poważne napięcia w łonie Wspólnoty Anglikańskiej. W związku z protestami wobec mianowania w r. 2003 na biskupa pastora władze Kościoła episkopalnego w USA obiecały zaniechać mianowania w przyszłości kandydatów „których styl życia” stanowiłby wyzwanie wobec Kościoła i zagrażał więziom z resztą Wspólnoty Anglikańskiej. W ubiegłym miesiącu postanowiły jednak, by wszelkie posługi były dostępne dla gejów i lesbijek.
Diecezja w Minnesocie dokona wyboru spośród trzech kandydatów 31 października, natomiast diecezja w Los Angeles wybierze jednego z sześciu kandydatów 4 grudnia. W oświadczeniu opublikowanym 27 lipca zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej, abp Rowan Williams uznał możliwość „dwutorowej drogi” z jednej strony uwzględniającej aspiracje tradycyjnych anglikanów, a z drugiej tych, którzy akceptują błogosławienie par homoseksualnych oraz ordynowanie gejów i lesbijek na księży i biskupów. Działania Arcybiskupa Canterbury mają zapobiec ostatecznej schizmie na łonie światowej Wspólnoty Anglikańskiej.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.