Duszpasterstwem licznie przybywających do Izraela chrześcijańskich migrantów zajmuje się w Tel Awiwie ośrodek pod wezwaniem Maryi Dzielnej Niewiasty.
Powstał on przed dwoma laty, w lutym 2014 r., niedaleko głównego dworca tego zamieszkiwanego w większości przez Żydów miasta. Jest to katolicka parafia należąca do łacińskiego patriarchatu Jerozolimy.
Imigranci pochodzą z wielu krajów, głównie z Filipin, Indii, Erytrei, Sri Lanki i Sudanu. Ich pracodawcy to Żydzi, dlatego jako dzień wolny od pracy mają sobotę. Od piątku wieczora do niedzieli rano w ośrodku Maryi Dzielnej Niewiasty odprawia się dla nich siedem niedzielnych Mszy. Na każdą z nich przychodzi przeciętnie ok. 400 wiernych. Po Eucharystii spożywają tam wspólny posiłek. Dla dzieci prowadzi się katechizację po hebrajsku, bo w tym języku uczą się one w izraelskich szkołach. W tym roku 50 z nich przyjmie Pierwszą Komunię, a 25 – sakrament bierzmowania.
Duszpasterstwo migrantów w Izraelu koordynuje jerozolimski wikariusz patriarchalny dla katolików języka hebrajskiego, o. David Neuhaus SJ. Proboszczem katolickiej parafii w Tel Awiwie jest kapłan z Filipin. W ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia organizuje on dla swych wiernych pielgrzymki do Jerozolimy i Betlejem, by mogli tam przejść przez Drzwi Święte.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.