Hiszpania uroczyście obchodzi Wniebowzięcie Matki Bożej. Ma to długą historię bogatą w liczne lokalne tradycje. Wielu uważa je za najpopularniejsze hiszpańskie święto maryjne.
Tajemnica wniebowzięcia Matki Bożej była czczona na długo przed ogłoszeniem dogmatu. Pobożność ludowa, znani hiszpańscy malarze, zwłaszcza barokowi, kompozytorzy i poeci, zgodnie podkreślali, że Maryja została wzięta do nieba, ponieważ była Matką Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.
Wśród wielu lokalnych tradycji związanych ze świętem Wniebowzięcia Maryi na szczególną uwagę zasługuje La Verbena de la Paloma w Madrycie oraz tzw. misterium z Elche. Mieszkańcy stolicy tłumnie wzięli udział w procesji z wizerunkiem Matki Bożej czczonej pod wezwaniem “Virgen de la Paloma”, a następnie w ulicznych zabawach, które trwały do późnych godzin nocnych. Z kolei mieszkańcy Elche, pięknie położonej miejscowości w pobliżu Alicante na południu Hiszpanii, od dziesiątków lat przedstawiają scenę wniebowzięcia Matki Bożej w tutejszej bazylice. Piękno widowisko ściąga tak pielgrzymów jak i turystów z kraju i z zagranicy.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.