Z naglącym apelem i kampanią przeciwko karze śmierci wystąpią biskupi Indonezji wraz z tamtejszymi organizacjami katolickimi i społecznymi.
Jak podaje agencja Fides, władze tego kraju planują w najbliższym czasie nowe egzekucje. Na karę śmierci za bezprawne posiadanie narkotyków i handel nimi zostało skazanych 15 więźniów różnych narodowości. Na 26 maja zwołano do Dżakarty pilne spotkanie, w którym weźmie udział Komisja Sprawiedliwości i Pokój przy indonezyjskim episkopacie, tamtejsza Wspólnota św. Idziego i kilka z największych organizacji działających w tym kraju na rzecz obrony praw człowieka, jak Kontras, Imparsial, Elsam, LBH Masyarakat.
W związku z planowanymi egzekucjami arcybiskup Dżakarty Ignatius Suharyo przypomniał zdecydowanie stanowisko Kościoła, przeciwne karze śmierci w imię godności i prawa do życia każdego człowieka. Podkreślił, że sędziowie mogą popełniać błędy i ustawodawstwo nie jest doskonałe, a kiedy je się za takie uważa, to właśnie wtedy „zaczyna się niesprawiedliwość”.
Dżakarta jest jednym z 15 miast w Indonezji, gdzie w ostatnich latach zorganizowano akcję pod hasłem „Miasto na rzecz życia, miasto przeciwko karze śmierci”. Patronat nad kampanią prowadzoną tym kraju i w ponad 2 tys. miast na całym świecie objęła Wspólnota Św. Idziego. W 2015 r. rząd Indonezji, pomimo sprzeciwów i presji międzynarodowych, zezwolił na stracenie 14 więźniów skazanych na śmierć za przestępstwa narkotykowe.
Dziecko poniżej 13 lat nie powinno mieć konta na komunikatorach.
Na podstawie znalezionych paszportów ustalono, że uchodźcy pochodzili z Mali.
„Gdzie Bóg jest dzisiaj?” - to hasło XVI edycji popularnego festiwalu. Kiedy i gdzie się odbędzie?