Agencja ADISTA wytyka ruchowi Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie), że sponsorami 30. edycji organizowanego przezeń "Mityngu przyjaźni między narodami" w Rimini były firmy i banki, mające związek z producentami broni i handlem nią.
Listę otwiera grupa bankowa Intesa San Paolo, która według oficjalnych danych rządu włoskiego udzieliła w ubiegłym roku przemysłowi zbrojeniowemu kredytów w wysokości 851 milionów euro. Z pieniędzy tych finansowane są m.in. prace nad europejskim myśliwcem bombardującym Eurofighter. Przeciwko tego typu działalności tego banku protestują od lat włoscy misjonarze, głównie kombonianie i ksawerianie.
Sponsorem tegorocznego mityngu był także kontrolowany przez włoski skarb państwa koncern zbrojeniowy Finmeccanica, producent Eurofightera. ADISTA zaznacza, że firma ta sprzedaje broń do wielu krajów afrykańskich i przypomina, że sytuacja na Czarnym Lądzie, a szczególnie tuczące się tam „zapomniane wojny”, jak głosił tytuł jednego z paneli, była przedmiotem dyskusji pierwszego dnia spotkania w Rimini.
W zakończonym 29 sierpnia w Rimini 30. „Mityngu przyjaźni między narodami”, organizowanym przez ruch Komunia i Wyzwolenie, uczestniczyło ok. 800 tys. osób z Włoch i zagranicy.
To odpowiedź na decyzję USA o objęciu stali i aluminium dodatkowymi taryfami. Reszta czeka.
Dodatkowo resort handlu ogłosił osobne sankcje na podmioty z USA.
„Pociągał mnie Kościół katolicki: jest wiekowy, wiele przetrwał i udowodnił swoją stałość”.
Zapraszam do wspólnej modlitwy - przekazał w środę bp Zieliński.
Na terenie byłego niemieckiego obozu dla polskich dzieci odbędzie się Mała Droga Krzyżowa.
"Chodzi o to, kto jest właścicielem prawdy i kto ją interpretuje."