Agencja ADISTA wytyka ruchowi Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie), że sponsorami 30. edycji organizowanego przezeń "Mityngu przyjaźni między narodami" w Rimini były firmy i banki, mające związek z producentami broni i handlem nią.
Listę otwiera grupa bankowa Intesa San Paolo, która według oficjalnych danych rządu włoskiego udzieliła w ubiegłym roku przemysłowi zbrojeniowemu kredytów w wysokości 851 milionów euro. Z pieniędzy tych finansowane są m.in. prace nad europejskim myśliwcem bombardującym Eurofighter. Przeciwko tego typu działalności tego banku protestują od lat włoscy misjonarze, głównie kombonianie i ksawerianie.
Sponsorem tegorocznego mityngu był także kontrolowany przez włoski skarb państwa koncern zbrojeniowy Finmeccanica, producent Eurofightera. ADISTA zaznacza, że firma ta sprzedaje broń do wielu krajów afrykańskich i przypomina, że sytuacja na Czarnym Lądzie, a szczególnie tuczące się tam „zapomniane wojny”, jak głosił tytuł jednego z paneli, była przedmiotem dyskusji pierwszego dnia spotkania w Rimini.
W zakończonym 29 sierpnia w Rimini 30. „Mityngu przyjaźni między narodami”, organizowanym przez ruch Komunia i Wyzwolenie, uczestniczyło ok. 800 tys. osób z Włoch i zagranicy.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.