Przed katowickim sądem okręgowym zeznaje dziś ks. Marek Gancarczyk. To już trzecia rozprawa w procesie, który redaktorowi naczelnemu Gościa Niedzielnego i Archidiecezji Katowickiej (wydawcy tygodnika) wytoczyła Alicja Tysiąc.
Alicja Tysiąc oskarża „Gościa” i Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej o naruszenie dóbr osobistych. Według A. Tysiąc artykuły na jej temat opublikowane w „Gościu Niedzielnym” sugerowały, że usiłowała dopuścić się zabójstwa.
Alicja Tysiąc uważa się za osobę prywatną. Dowodzi, że redakcja nie miała prawa ingerować w jej prywatne sprawy. Domaga się więc opublikowania przeprosin na łamach tygodnika i zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł. „za szkody moralne spowodowane naruszeniem dóbr osobistych powódki w postaci czci, dobrego imienia oraz prywatności”.
Już w czasie pierwszej rozprawy (18 marca 2009) pełnomocnik „Gościa Niedzielnego” dowodził, że Alicja Tysiąc na skutek własnej aktywności stała się osobą publiczną. Wnioskował tym samym o oddalenie całości powództwa.
Druga rozprawa odbyła się 3 czerwca 2009 r. Wówczas przed katowickim sądem zeznawała Alicja Tysiąc. Wyjaśniała powody wytoczenia procesu redaktorowi naczelnemu i wydawcy tygodnika. Podtrzymała swoją opinię, jakoby publikacje w „Gościu Niedzielnym” komentujące wyrok trybunału w Strasburgu przyznający jej odszkodowanie za uniemożliwienie przerwania ciąży ze względów zdrowotnych naruszały jej dobra osobiste.
Wcześniej uwolniono trzech Izraelczyków, którzy przez 484 dni byli przetrzymywani w Strefie Gazy.
Co najmniej 54 osoby zginęły, a 158 zostało rannych w ostrzale artyleryjskim targu.
Zastąpił bp. dr. Mariana Niemca, który sprawował ten urząd w latach 2014-2024.
Są zniszczenia w obwodach zaporoskim, odeskim, sumskim, charkowskim, chmielnickim i kijowskim.