Krakowski kongres „Ludzie i Religie”, zorganizowany przez Wspólnotę św. Idziego wraz z archidiecezją krakowską był ważnym znakiem jedności rodzaju ludzkiego – stwierdzili w przesłaniu do Benedykta XVI kard. Stanisław Dziwisz, bp Vincenzo Paglia oraz prof. Andrea Riccardi. Wyrazili oni podziękowanie Ojcu Świętemu za mocne słowa skierowane 6 września z Viterbo, wskazujące, iż 70 rocznica wybuchu II wojny światowej powinna być wielką lekcją dla współczesnej ludzkości.
Sygnatariusze przesłania zaznaczają, iż słowa Benedykta XVI wypowiedziane na zakończenie Mszy św. w Viterbo stanowiły wprowadzenie do prac Kongresu i jego ubogacenie. „Wspomnienie wybuchu II wojny światowej, pielgrzymka ludzi religii do Auschwitz - otchłani zła, klimat modlitwy i braterstwa sprawiły, że te dni stały się cennym znakiem jedności rodzaju ludzkiego, mimo czasów zaznających tak wielu rozdarć. Silnie postrzegaliśmy obecność Jana Pawła II, który kroczył z nami duchem oraz swoim nauczaniem” – napisali kard. Dziwisz, bp Paglia i prof. Riccardi.
W dokumencie zapewniono, że uczestnicy krakowskiego Kongresu pamiętali o osobie obecnego Następcy Piotra, który otacza życzliwością tę inicjatywę oraz drogę w duchu Asyżu. Przypomniano mocne słowa Benedykta XVI, który stwierdził, że pamięć o II wojnie światowej powinna być dla współczesnej ludzkości wielką lekcją.
„Zechciej Ojcze Święty przyjąć nasze pozdrowienia a także wszystkich osobistości, które w tych dniach przybyły do Krakowa i prosiły o przekazanie Waszej Świątobliwości wspólne wyrazy wdzięczności” – napisali metropolita krakowski, założyciel oraz kościelny asystent Wspólnoty św. Idziego.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.