W czasie rozprawy przed rewolucyjnym sądem w Teheranie chrześcijanki odrzuciły możliwość wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Ich proces przeradzał się czasami w debatę teologiczną.
– To niemożliwe, by Bóg rozmawiał z człowiekiem – stwierdził oskarżyciel.
– Czy kwestionujesz Bożą wszechmoc? – odpowiedziała jedna z irańskich chrześcijanek.
– Nie jesteś godna, by Bóg z tobą rozmawiał – kontynuował oskarżyciel.
– To Bóg, a nie ty, decyduje o mojej godności – ripostowała Marzieh, wyznając powtórnie swoją wiarę.
W taki sposób chwilami wyglądał proces dwóch Iranek, które porzuciły islam.
27-letnia Maryam Rostampour i 30-letnia Marzieh Amirizadeh zostały aresztowane i oskarżone o bycie „zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwowego” i „udział w nielegalnym zgromadzeniu”. Ich mieszkanie zostało przeszukane i wiele rzeczy, w tym Biblię, skonfiskowano. Obecnie od ponad pół roku przebywają w teherańskim więzieniu. Stan zdrowia uwięzionych pogarsza się coraz bardziej. Stołeczne więzienie Evin ma złą sławę ze względu na urągające warunki sanitarne.
W czasie rozprawy przed rewolucyjnym sądem w Teheranie chrześcijanki odrzuciły możliwość wyrzeczenia się wiary w Chrystusa.
Kobiety zostały po przesłuchaniu odesłane do więzienia, by „jeszcze raz przemyślały swoją decyzję”. Natomiast irańska wspólnota chrześcijańska w Wielkiej Brytanii 12 września zorganizowała modlitewne czuwanie w intencji uwolnienia aresztowanych. Ubrane na biało kobiety modliły się przed ambasadą irańską w Londynie. Domagały się również natychmiastowego uwolnienia Iranek i zapewnienia podstawowej wolności religijnej w tym islamskim kraju.
Niewielka wspólnota chrześcijańska w Iranie należy do najbardziej prześladowanych na świecie. Liczba katolików szacowana jest tam na 25 tys. Wierni mają 11 parafii, w których pracuje 17 księży. Każda konwersja z islamu na chrześcijaństwo zagrożona jest aresztowaniem i wyrokiem śmierci.
Od Redakcji
Nie sposób nie przywołać słów: "A gdy was poprowadzą, żeby was wydać, nie martwcie się przedtem, co macie mówić; ale mówcie to, co wam w owej chwili będzie dane. Bo nie wy będziecie mówić, ale Duch Święty." (Mk 13, 11).
Joanna Kociszewska
Unieważnianie wyborów, plany wyłączania mediów społecznościowych, lekceważenie wyborców...
Prezydent po rozmowie z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Petem Hegsethem.
Minister Kosiniak-Kamysz: Sojusz polsko-amerykański nigdy nie był tak silny jak teraz.
Trzeba zakończyć tę wojnę - mówił też o sytuacji na Ukrainie.
Trump: Rosja od dawna mówiła, że nie pozwoli na Ukrainę w NATO, ja chcę tylko zakończenia wojny.
Armia Krajowa była najlepiej zorganizowanym podziemnym wojskiem w okupowanej Europie.