Bezrobotni, podejmujący staż, nie będą mogli pracować więcej niż osiem godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo; natomiast bezrobotni niepełnosprawni - siedem godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo - wynika z rozporządzenia, regulującego zasady odbywania stażu przez bezrobotnych, które w czwartek wchodzi w życie.
Zgodnie z rozporządzeniem resortu pracy i polityki społecznej, co do zasady bezrobotny nie może odbywać stażu w niedzielę i święta, w porze nocnej, w systemie pracy zmianowej oraz w godzinach nadliczbowych.
Wprowadzono też ograniczenie liczby osób bezrobotnych, jakie jednocześnie mogą odbywać staż. Oznacza to, że np. przedsiębiorcy niezatrudniający pracowników będą mogli przyjąć na staż jednocześnie tylko jednego bezrobotnego, a pracodawcy mogą zatrudnić tylu stażystów, ilu mają pracowników.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ze stażu może skorzystać bezrobotny, który do dnia skierowania na staż nie ukończył 25. roku życia, bezrobotny, który w okresie 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej, który nie ukończył 27 roku życia.
W czasie stażu nie nawiązuje się stosunku pracy tzn., że osoba odbywająca staż nadal ma status osoby bezrobotnej i nie może uzyskiwać dochodu (oprócz wypłacanego przez PUP stypendium za staż).
Staż może trwać przez okres nieprzekraczający 12 miesięcy i przez ten okres bezrobotnemu przysługuje stypendium w wysokości 140 proc. zasiłku dla bezrobotnych, które wypłaca urząd pracy ze środków Funduszu Pracy.
W lipcu 2009 roku ze staży zawodowych i przygotowania zawodowego w miejscu pracy skorzystało 37,7 tys. osób.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.