Odda dziecko, bo doszło do pomyłki in vitro

40-letnia Amerykanka w 35. tygodniu ciąży postanowiła oddać dziecko, które nosi, jego rodzicom biologicznym, kiedy dowiedziała się, że przy zapłodnieniu in vitro popełniono pomyłkę - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Carolyn Savage i jej mąż Sean postanowili oddać mającego się urodzić w ciągu dwóch tygodni chłopca jego biologicznym rodzicom. Państwo Savage mają już dwóch synów w wieku 15 i 12 lat oraz półtoraroczną córeczkę, również poczętych in vitro.

"Bardzo silnie odczuwaliśmy, że musimy każdemu z zarodków, jakie stworzyliśmy, dać szanse życia" - powiedziała pani Savage.

O tym, że jest w ciąży kobieta dowiedziała się w lutym, po udanym zabiegu wszczepienia ostatniego z jej zamrożonych embrionów. Lekarze uznali, że to ostatnie dziecko, jakie może urodzić.

Kłopoty zaczęły się, kiedy pan Savage otrzymał w biurze telefon z kliniki. Dzwoniono, żeby powiedzieć, że zaszła pomyłka, i jego żonie wszczepiono cudzy zarodek. Kiedy Carolyn dowiedziała się, co się stało, "zbladła jak ściana". Ale pomimo trudności, małżeństwo Savage'ów uważa, że zdecydowało się na właściwy krok - pisze "Daily Telegraph".

Biologiczni rodzice chłopca wyrazili swoją wdzięczność - powiedziała pani Savage. "Powiedzieliśmy im, że wiemy, że nie prosili o to. Nie zamierzamy im się narzucać" - dodała.

"Oczywiście, będziemy interesować się chłopcem do końca naszego życia. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, ale to oni są jego rodzicami i pozostawimy ich decyzji, kiedy i czy w ogóle mu o wszystkim powiedzą - wyznała. - Po prostu chcemy wiedzieć, czy jest zdrowy i szczęśliwy".

Prawnicy Savage'ów pracują nad tym, by klinika leczenia bezpłodności, w której doszło do zamiany zarodków, "w pełni odczuła odpowiedzialność za konsekwencje niedopatrzenia" - pisze "Daily Telegraph".


«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
16°C Piątek
rano
25°C Piątek
dzień
27°C Piątek
wieczór
24°C Sobota
noc
wiecej »