Zielona Góra: Debata o życiu poczętym

- W encyklopediach dla dzieci jest już powiedziane, że człowieka zaczyna się od poczęcia – mówił dr Antoni Zięba w Zielonej Górze podczas spotkania poświęconego ochronie życia poczętego.

Sprawa obrony życia, jak zauważył Zięba, idąc za nauką Jana Pawła II zawartą w encyklice "Evangelium vitae", to nie tylko sprawa ludzi wierzących, ale wszystkich ludzi dobrej woli. „Jako osoba świecka swoje szczególne zadanie widzę w przekazywaniu ponadwyznaniowej racji za obroną poczętego życia człowieka. W naszej ojczyźnie ze względu na zaszłości historyczne pokutuje przekonanie w dużej części społeczeństwa, że sprawa obrony życia to tylko sprawa katolików. To jest nie prawda. Jeśli przyjmiemy fakt naukowy, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia, to przerwanie tego życia obojętnie na jakim etapie będzie zawsze zniszczeniem życia człowieka. Czyli mówiąc krótko zabójstwem. Dochodzę to tego nie bazie mojego światopoglądu religijnego, ale na podstawie faktu naukowego i ponadwyznaniowego logicznego myślenia” – powiedział dr Zięba.

„Nie wchodzę na teren rozważań teologiczno-etycznych, bo przecież jestem inżynierem, ale pomagam na bazie ponad wyznaniowe głębiej przyswoić nauczanie Kościoła” – dodał.

Według dr Zięby katolicy mogą zawsze robić więcej w sprawie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Po pierwsze mamy się modlić, po drugie uczyć się, żebyśmy my w tym temacie nie dali się manipulować i okłamywać, po trzecie jeśli sam posiadam wiedzę, to mogę uczyć innych i wreszcie po czwarte konkretnie pomagać czy to samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym lub jako mądry obywatel domagać się od państwa i samorządu właściwego systemu pomocy rodzinie” – mówi dr Zięba

Debatę poprowadził dr inż. Antoni Zięba. Prowadzący spotkanie to wieloletni obrońca dzieci poczętych m.in. wiceprezes Polskiej Federacji ruchów Obrony Życia, współzałożyciel Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci.

Debatę w jednej z zielonogórskich parafii zorganizowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie odbyło się auli im. Jana Pawła II w budynku parafii p.w. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze. W niedzielę w kościele pw. Ducha Świętego dr Antoni Zięba będzie miał wykład na wszystkich Mszach św.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
25°C Piątek
wieczór
22°C Sobota
noc
19°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
wiecej »