Takie ambitne zadanie otrzymały do realizacji spółki Tauron, PGE, Enea i Energa.
Rządowy plan, którego realizację powierzono firmom energetycznym, ma na celu stworzenie przy maksymalnym udziale polskiego kapitału i na terenie kraju nowoczesnego samochodu elektrycznego. Koncerny energetyczne złożyły już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na powstanie wspólnej spółki pod nazwą Electro Mobility Poland.
UOKiK podał tę informacje do publicznej wiadomości i zrobił to mocno przedwcześnie, gdyż do godziny od publikacji informacji jedna z firm handlujących adresami internetowymi wykupiła adres Electro Mobility Poland, zaś komunikat szybko zniknął ze strony internetowej UOKiK.
Zadaniem jakie postawił sobie rząd jest zelektryfikowanie transportu drogowego nad Wisłą. Symbolem tej nowej rewolucji elektrycznej ma być polski samochód osobowy na prąd, ale również produkowane w kraju autobusy elektryczne. Ten plan ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki i wprowadzić ją czołówki krajów z innowacyjnym przemysłem. Jak podała dziś PAP o planach produkcji samochodów i autobusów hybrydowych poinformował dziś Ursus. Prace z tym związane już trwają, a producent znany dotąd z budowy ciągników rolniczych zamierza wkrótce zaprezentować elektryczno-wodorowy autobus hybrydowy, który będzie mógł przejechać nawet 400 km na jednym ładowaniu.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.