Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Konrad Szymański wraz z koalicją posłów z Holandii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch wnioskuje o wprowadzenie wyraźnych zakazów finansowania przymusowej aborcji w budżecie Unii na rok 2010.
Druga seria poprawek budżetowych dotyczy wybiórczej aborcji dziewczynek w krajach takich jak Indie, Wietnam, Pakistan i Bangladesz. W samych Indiach na skutek tej praktyki mamy dziś 35 milionów kobiet mniej w strukturze demograficznej – zwracają uwagę europosłowie. Przypominają, że przymusowe przerywanie ciąży jest wciąż występującą praktyką w Chinach, gdzie programy aborcyjne UNFPA są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Poprawki zgłoszone przez konserwatywnych i chadeckich posłów do PE mają wprowadzać ograniczenia i lepszą kontrolę wydawania pieniędzy unijnych w zakresie stosunków zewnętrznych, polityki pomocowej, pomocy humanitarnej i polityki rozszerzenia.
„Pieniądze podatników europejskich nie powinny być wydawane na działania, które są przejawem współczesnego barbarzyństwa. Unia Europejska powinna zwalczać zjawisko przymusowej aborcji i aborcyjnej selekcji dziewczynek. Dziś ze strony Komisji Europejskiej mamy do czynienia z wieloma karygodnymi zaniedbaniami” – powiedział Konrad Szymański. Wyraził nadzieję, że uda się to zmienić.
Tak mówi premier Tusk. Opozycja wskazuje na wielką woltę, jakiej właśnie dokonuje.
Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową deficyt na koniec 2025 r. może wynieść ponad 288 mld zł.
To pierwszy taki nakaz wydany wobec dużej firmy technologicznej - podkreślił tygodnik "Nikkei Asia".
W wywiadzie dla Fox News ocenił, że porozumienie z Rosją na temat wojny "wyłania się".
UNICEF: przemoc wobec nieletnich przybiera często drastyczną postać.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie