Jezuici uruchomili portal internetowy

Nowocześnie o życiu i Kościele – pod takim hasłem wystartował nowy portal społecznościowo-informacyjny Deon.pl, prowadzony przez jezuitów. Głównym założeniem twórców portalu, Wydawnictwa WAM i Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, jest łączenie tematów życia codziennego z wiarą i religią.

Użytkownicy portalu Deon.pl znajdą w nim aktualne informacje z kraju i ze świata, z polityki, gospodarki, sportu, kultury i nauki, informacje i tematy z zakresu popularnie i szeroko pojętej psychologii dnia codziennego, rodziny, zainteresowań i hobby, zdrowia i urody, kultury i rozrywki, a obok tego aktualności i informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie, teksty o tematyce religijnej, duchowej, teologicznej, filozoficznej i ekumenicznej. Dzięki nowoczesnej technologii Web 2.0 portal daje internautom możliwość wyrażenia i prezentacji siebie, pisania artykułów, podejmowania dyskusji, pisania bloga, tworzenia własnych galerii zdjęć, zawierania znajomości – czyli tworzenia społeczności.

„Większość portali internetowych tematykę związaną z Kościołem i wiarą traktuje bardziej niż marginalnie. Chcielibyśmy wprowadzić na tym polu równowagę. W Kościele dzieje się bowiem wiele dobrego i ważnego, jednak tego typu informacje nie zawsze docierają do szerszego grona odbiorców” – tłumaczy menadżer portalu Deon.pl, ks. Artur Demkowicz SJ. Jezuicki portal adresowany jest do osób w wieku od dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu pięciu lat, które chcą mieć dostęp do codziennych informacji, ale interesuje je także to, co dzieje się w Kościele. „Nasz portal kierujemy do aktywnych zawodowo, czyli ludzi pracujących, mających rodziny; ludzi, którzy wyjeżdżając rano do pracy, chcą wiedzieć, czy zabrać ze sobą parasol, czy nie, ale także chcieliby otrzymać w prosty sposób informacje o tym, co się dzieje w świecie - świeckim i kościelnym” – mówi ks. Demkowicz. „Nowością naszego portalu ma być to, że o sprawach świeckich i kościelnych będziemy się starali pisać podobnym językiem” – zapewnia.

Twórcy portalu chcą współpracować z polskimi agencjami informacyjnymi, Radiem Watykańskim i mediami polonijnymi w Stanach Zjednoczonych. W serwisie informacyjnym polscy jezuici będą korzystali także z serwisu afrykańskiego księży kombonianów poświęconego Afryce oraz z innych katolickich serwisów internetowych z Azji czy Ameryki Północnej i Południowej. W planach jest udostępnienie księgozbioru Wydawnictwa WAM i współpraca z innymi wydawnictwami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
19°C Czwartek
noc
16°C Czwartek
rano
16°C Czwartek
dzień
16°C Czwartek
wieczór
wiecej »