Kukiz: Muszę mieć gwarancję, że blokujący mównicę będą ukarani finansowo

"Z całą pewnością nie wyobrażam sobie uciekania z sali plenarnej".

Muszę mieć gwarancję, że ci posłowie zostaną ukarani finansowo, bo poseł jest równy zwykłemu obywatelowi - powiedział w środę w radiu RMF szef klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz o politykach opozycji blokujących mównicę sejmową.

Na pytanie, jak zachowa się klub Kukiz'15 w czasie kontynuacji 34. posiedzenia Sejmu, jego lider odparł, że za klub gwarantować nie może, bo jest on "z wyboru klubem pluralistycznym". Jednocześnie wyraził nadzieję, że ogromna większość zachowa się podobnie. Konkretne działania Kukiz uzależnił od tego, co się wydarzy w Sejmie.

"Z całą pewnością nie wyobrażam sobie uciekania z sali plenarnej" - zaznaczył. Kukiz dodał, że liczy, że większa część klubu zachowa się podobnie jak on.

Na pytanie, kto pisze scenariusz wydarzeń związanych z tym, co się dzieje w Sejmie, Kukiz odparł, że gdyby udało się taką osobę lub osoby wymienić, to nie byłoby takich problemów - w postaci blokady mównicy i kryzysu parlamentarnego.

"Reżyserów jest, ze względu na fatalny, durny, ustrój polityczny, przynajmniej kilku albo kilkunastu, bo to są szefowie opcji politycznych, to są grupy nacisku, lobbystyczne, finansowe, które są z nimi powiązane" - dodał.

Zapytany o to, jak należy określić obecną patową sytuację w Sejmie stwierdził: "Można różnych określeń używać i różne są powody, różnych grup tego buntowania się". Przykładowo - wyliczał - młodzi posłowie PO chcą "mieć w CV wpisane, że on leżał na styropianie (...) albo na książkach prezesa Kaczyńskiego."

Kukiz podkreślił, że bez zmian legislacyjnych, w prawie, w regulaminie Sejmu i przede wszystkim Konstytucji nie uda się poprawić sytuacji w Sejmie, również w przyszłości. Polityk określił konstytucję jako "nieprecyzyjny" i "niechlujny" akt prawny.

"Partia, która posiądzie możliwość interpretacji tego czegoś ma możliwość sprawowania władzy absolutnej" - powiedział.

Pytany, czy celem blokady Sejmu jest zablokowanie transz pieniędzy w Unii Europejskiej poprzez podważenie budżetu państwa stwierdził: "Jest takie prawdopodobieństwo. Jeżeli jest to prawdą i byłoby to udowodnione, to osoby, które (...) zmierzają do osiągnięcia takiego celu, powinny być postawione przed trybunałem stanu".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  12.01.2017 11:03
  Panie Kukiz jeżeli zawalą finanse i ekonomię państwa to żadne kary finansowe nie pokryją strat narodu , Polaków.
 • Darek
  12.01.2017 11:25
  Proponuję potrącić z wypłaty za każdy dzień leniuchowania w sejmie.
 • Gość
  12.01.2017 11:28
  totalnie popieram kukiza - za niewykonywanie prac i utrudnianie są chyba jakieś kary przewidziane przez prawo . pozdrawiam
 • Gość jan.sch.
  13.01.2017 11:07
  Zgadzam sie tak z Kukizem jak i z Wami ,ktorzy popieracie P.Kukiza.Dobrze ,ze o wyciagniecie konsekwencji wobec leniow czy tez wrogow Polski upomnial sie pierwszy szeregowy posel ,a nie Kaczynski.Slyszalem ,ze czesc opozcji nosi sie z zamiarem przejscia do PiS-u-czy to realne? ....bo czy mozna uwierzyc w nawrocenie zloczncow? moze jak Szawel-Pawel.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  23°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »