Prezydent Serbii Boris Tadić i czeski premier Jan Fischer złożyli dziś wizyty w Watykanie. Każdy z nich został przyjęty przez Benedykta XVI oraz spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarciscio Bertone i szefem papieskiej dyplomacji abp. Dominique’iem Mambertim.
Czeski polityk złożył też kwiaty na grobach Jana Pawła II i kard. Josefa Berana, prymasa Czech z doby komunizmu, który został zmuszony do opuszczenia kraju i zmarł w Rzymie w 1969 r. Z Janem Fischerem Papież rozmawiał m.in. o Traktacie Lizbońskim. Jak podaje komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, w czasie audiencji kontynuowano rozmowy rozpoczęte podczas wrześniowej podróży apostolskiej do Czech. Potwierdzono dobre relacje łączące ten kraj z Watykanem oraz wyrażono wolę kontynuowania dialogu między państwem i Kościołem.
Z prezydentem Serbii natomiast Benedykt XVI rozmawiał m.in. o dążeniu tego kraju do integracji z Unią Europejską. Papież wskazał na wkład, jaki Kościół katolicki chce wnosić w życie serbskiego społeczeństwa. Podkreślono też pozytywny dialog z Cerkwią prawosławną oraz wspomniano o zaplanowanych na 2013 r. obchodach 1700-lecia Edyktu Mediolańskiego Konstantyna Wielkiego, który urodził się w Niszu na terenie dzisiejszej Serbii.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.