Główne zadanie Kościoła na tym polu – zauważył abp Agostino Marchetto – to przypominanie o odpowiedzialności moralnej i obowiązku przestrzegania przepisów drogowych. Czyni on to zarówno w duszpasterstwie, jak i w swych ośrodkach oświatowych, a także za pośrednictwem rodzin.
Również Kościół katolicki na swój sposób przyczynia się do bezpieczeństwa na drogach – zapewnił delegat Stolicy Apostolskiej na pierwszej Światowej Konferencji Ministerialnej na ten temat, która rozpoczęła się 19 listopada w Moskwie. Główne zadanie Kościoła na tym polu – zauważył abp Agostino Marchetto – to przypominanie o odpowiedzialności moralnej i obowiązku przestrzegania przepisów drogowych. Czyni on to zarówno w duszpasterstwie, jak i w swych ośrodkach oświatowych, a także za pośrednictwem rodzin. Rozwija również duszpasterstwo drogi, którym objęci są przede wszystkim kierowcy zawodowi i ich rodziny.
Abp Marchetto przypomniał, że choć Kościół przestrzega przed niebezpieczeństwami w podróży, daleki jest od stygmatyzowania transportu. Wręcz przeciwnie, mobilność to dla niego jedna z podstawowych cech ludzkiego życia. Odpowiedni transport umożliwia ludziom realizację ich aspiracji zawodowych, społecznych i kulturalnych. Na nim również opiera się współczesna gospodarka – zaznaczył delegat Stolicy Apostolskiej na światowej konferencji o bezpieczeństwie drogowym.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.