W Brazylii powstało drugie sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Prowadzą je w Rio de Janeiro polscy pallotyni
Pierwsze sanktuarium powstało w 2002 r. w Kurytybie z inicjatywy księży marianów. Kult Jezusa Miłosiernego dzięki polskim misjonarzom staje się w Brazylii coraz bardziej popularny.
Arcybiskup Rio de Janeiro Orani João Tempesta poinformował o utworzeniu 20 listopada w kościele Miłosierdzia Bożego, w dzielnicy Vila Valqueire, archidiecezjalnego sanktuarium Miłosierdzia Bożego prowadzonego przez polskich księży pallotynów. Uroczystej Mszy dziękczynnej za utworzenie sanktuarium przewodniczył tamtejszy proboszcz, ks. Jan Sopicki SAC. Obecny był także przełożony regionalny pallotynów w Rio de Janeiro, ks. Jan Stawicki SAC.
Od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku praca duszpasterska polskich księży w archidiecezji Rio de Janeiro koncentrowała się na szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego. W tamtym okresie ks. Tadeusz Korbecki SAC rozpoczął budowę kościoła Miłosierdzia Bożego. Nowa świątynia stała się siedzibą jedynej pod tym wezwaniem parafii na terenie metropolii Rio de Janeiro. Od kilku lat czyniono starania o utworzenie sanktuarium. Zwiększająca się z każdym rokiem liczba pielgrzymów szukających ukojenia u Jezusa Miłosiernego, promowanie kultu Miłosierdzia Bożego w wielu parafiach archidiecezji, którego owocem jest prowadzenie w święto Miłosierdzia Bożego wielkiej celebracji z udziałem dużej rzeszy wiernych na stadionie Maracanazinho, propagowanie kultu Miłosierdzia Bożego poprzez kwartalnik wydawany w języku portugalskim „Promienie Bożego Miłosierdzia” („Raios da Divina Misericordia”) oraz zapewnienie o zagwarantowaniu przez pallotynów opieki duszpasterskiej licznie przybywającym do świątyni pielgrzymom przyczyniło się do utworzenia sanktuarium.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.