W najbliższą sobotę 28 listopada księża z diecezji bielsko-żywieckiej wraz z biskupem udadzą się do celi śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego w KL Auschwitz w Oświęcimiu. Pielgrzymka organizowana jest w ramach obchodów Roku Kapłańskiego. Święty franciszkanin jest patronem tej diecezji.
„Drodzy kapłani, jako jeden z punktów diecezjalnego programu Roku Kapłańskiego została postanowiona pielgrzymka kapłanów do św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszam więc bardzo serdecznie wszystkich Was na spotkanie z osobą i kapłaństwem tego wyjątkowego kapłana i zakonnika, głównego patrona naszej diecezji, realizującego z najwyższym heroizmem kapłańską i pasterską miłość Chrystusa „życie swoje dać” – napisał do księży i ojców bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz z Bielska Białej.
O godz. 9.30 księża spotkają się przy bramie głównej obozu Auschwitz („Arbeit macht frei"). Następnie przejdą pod ścianę śmierci. Po modlitwie nawiedzą celę śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego i złożą kwiaty.
Po wizycie w Auschwitz udadzą się do oddalonego o 5 km Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, na terenie byłego podobozu. Tam wysłuchają konferencji o kapłaństwie św. Maksymiliana Marii Kolbego i wezmą udział we mszy św. pod przewodnictwem swojego ordynariusza.
Po mszy zwiedzą wystawę „Klisze pamięci. Labirynty”, autorstwa śp. Mariana Kołodzieja nt. gehenny obozowej i zwycięskiej miłości o. Kolbego.
Na koniec pobytu księży na Ziemi Oświęcimskiej zostanie wyświetlony 25 min. film dokumentalny abpa K. Majdańskiego o polskich kapłanach w KL Dachau „Czas wielkiej próby”.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.