Chaldejski patriarcha apeluje do irackich władz.
„Niech rząd, niech władze polityczne i religijne podejmą konkretne działania, wykraczające poza rutynowe uprzejmości, aby wesprzeć obecność irackich chrześcijan jako rodowitych mieszkańców tej ziemi oraz zagwarantować ich prawa jako obywateli i traktować ich jako rzeczywistych partnerów w samostanowieniu”. Domaga się tego rezydujący w Bagdadzie patriarcha chaldejski.
W liście pasterskim na święta wielkanocne abp Louis Raphael I Sako przypomina także codzienne cierpienia chrześcijańskiej ludności Iraku, będące wynikiem „rasizmu i niesprawiedliwych decyzji politycznych” oraz ataków ze strony terrorystów, którzy wygnali wyznawców Chrystusa z ich domów. Pomimo to tamtejszy Kościół chaldejski pomaga biednym i wysiedleńcom, wszystkim stara się służyć z miłością, ożywia nadzieję, zachęca do solidarności, stara się budować mosty, podtrzymuje dialog i pojednanie narodowe.
Patriarcha wzywa chaldejskich katolików do pogłębiania wierności chrześcijaństwu i Kościołowi, umacniania poczucia przynależności do ojczyzny i pamięci o tym, że ich obecność w Iraku jest znakiem historycznego trwania przez 20 wieków. Zachęca ich więc, by wrócili do swoich miast, troszczyli się o język swych przodków i o pamięć o nich – o świętych i męczennikach. Apeluje również do chrześcijan o współpracę z Irakijczykami innych religii, by wspólnie stawiać czoło piętrzącym się wyzwaniom.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.