Katoliccy biskupi Ziemi Świętej apelują do Izraela, aby spełnił postulaty palestyńskich więźniów politycznych, którzy podjęli strajk głodowy.
Domagają się oni poprawy warunków życia w zakładach karnych, a także zerwania z praktyką aresztów tymczasowych wobec osób, którym nie udowodniono winy
„Przynaglamy władze Izraela, aby usłyszały wołanie osadzonych, uszanowały ich ludzką godność i otworzyły się na budowanie pokoju” – czytamy w deklaracji Zgromadzenia Katolickich Ordynariuszy Ziemi Świętej. Biskupi wskazują na potrzebę przestrzegania prawa międzynarodowego wobec więźniów palestyńskich. Potępiają też przetrzymywanie w więzieniu bez procesu, stosowanie kary zbiorowej, a także uciekanie się do tortur.
Nigdy nie można zapominać, że każdy osadzony jest człowiekiem, posiada nadaną mu przez Boga godność i zasługuje na szacunek – napisali biskupi Ziemi Świętej.
W izraelskich więzieniach przetrzymywanych jest obecnie 6,5 tys. Palestyńczyków. Zarzuca się im przestępstwa różnego kalibru: od morderstw po rzucanie kamieniami.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.