Zwycięzca Eurowizji witany jak Ronaldo

Tysiące mieszkańców Lizbony powitały w niedzielę po południu Salvadora Sobrala, zwycięzcę 62. konkursu Eurowizji. Powracający z Kijowa artysta z trudem opuścił halę przylotów.

Sobral wygrał w sobotę w Kijowie 62. finał Eurowizji piosenką "Amar Pelos Dois" (Kochać za dwoje) i po raz pierwszy w 53-letniej historii udziału Portugalii w tym konkursie zapewnił jej zwycięstwo.

Pochodzący z Lizbony 27-latek miał bardzo duże problemy z opuszczeniem terminalu, oczekiwany przez tłumy mieszkańców stolicy, którzy w entuzjastycznych nastrojach pojawili się na lotnisku. Sobral był witany niczym piłkarze reprezentacji Portugalii, którzy w ub.r. na Euro we Francji zdobyli mistrzostwo Europy.

Zwycięzca tegorocznego konkursu Eurowizji został wyprowadzony z lizbońskiego lotniska pod eskortą policji.

Na zorganizowanej po przylocie z Kijowa konferencji prasowej Salvador Sobral podziękował za wsparcie publicznej telewizji RTP oraz ekipie, która pomagała mu w czasie finału Eurowizji. Przyznał, że jest szczęśliwy, cieszy się ze zwycięstwa, a jednocześnie "nie wie jak sobie poradzi" z ogromną popularnością po sukcesie.

Portugalczyk wyznał, że miał poważne wątpliwości co do swojego udziału w Eurowizji. Powiedział, że przez jakiś czas czuł, że się "prostytuuje". Dodał, że ostatecznie przeważył argument, iż wyjazd do Kijowa będzie formą wykonania "pewnej misji".

"Mam nadzieję, że to zwycięstwo jest krokiem w odmienianiu Eurowizji" - powiedział, krytykując równocześnie rodzime rozgłośnie za to, że przed sukcesem "Amar Pelos Dois" nigdy nie nadały żadnej z jego piosenek.

Towarzysząca muzykowi siostra Luisa Sobral, autorka muzyki i tekstu zwycięskiej piosenki, ujawniła, że "Amar Pelos Dois" powstała w pośpiechu, na kilka dni przed terminem składania konkursowych piosenek w rywalizacji wyłaniającej reprezentanta Portugalii na Eurowizję.

"Tak naprawdę równocześnie z 'Amar Pelos Dois" skomponowałam jeszcze drugą piosenkę, ale Salvador wolał pierwszą" - dodała 29-letnia kompozytorka i piosenkarka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Piotr
  15.05.2017 10:41
  Jakże się cieszę, że takie piosenki mogą zwyciężać! Apel do rozgłośni radiowych - puśćcie więcej utworów w wykonaniu Salvadora! Puszczajcie więcej muzyki z Portugalii!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  5°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »