W rankingu publiczności konkursu na „Kampanię Społeczną Roku 2008” wygrała kampania „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Organizatorami kampanii „Prowadzę – jestem trzeźwy” są Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej oraz Agencja Reklamowa Business Consulting. Kampania firmowana jest przez ks. Piotra Brząkalika.
Pomysłodawcą Konkursu na „Kampanię Społeczną Roku” jest Fundacja Komunikacji Społecznej. Konkurs organizowany jest w ramach portalu kampaniespoleczne.pl i jego celem jest wyłonienie najlepszych praktyk marketingu społecznego, które mogłyby następnie stać się inspiracją inicjatorów przyszłych kampanii. W konkursie brały udział kampanie społeczne zrealizowane w 2008 roku. Oceniane były przez jury oraz przez internautów. Konkurs trwał od 25 czerwca do 25 listopada 2009 roku.
„Jest nas więcej!” – stwierdził w komentarzu do wyników rankingu ks. Piotr Brząkalik, przywołując hasło kampanii „Jest coraz więcej kierowców świadomych tego, jak ważna jest trzeźwość za kierownicą i promowanie tej postawy w swoim otoczeniu. Pierwsze miejsce w rankingu jest dla nas potwierdzeniem słuszności tego, co robimy. Dowodem na to, że nasze działania przynoszą efekty i coraz więcej ludzi podpisuje się pod hasłem kampanii. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć kampanię poza granice Polski”.
Prowadzona od dziesięciu lat kampania „Prowadzę - jestem trzeźwy” ma na celu budowanie mody na trzeźwość naturalną, odważną, konsekwentną, cierpliwą i stanowczą.
„Nie jesteśmy przeciwko piciu alkoholu. Jesteśmy za trzeźwym stylem życia” - podkreśla ks. Brząkalik.
Niedawno ukazała się książka podsumowującą 10 lat programu „Trzeźwość”, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna. Książka w wersji angielskiej prezentowana była na pierwszym europejskim kongresie duszpasterzy kierowców w Watykanie na przełomie września i października i spotkała się z pozytywnym przyjęciem.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.