Ewangelizacja słowem, muzyką, sztuką, gestem miłości i modlitwą. Tak przebiegła tygodniowa misja Talitha Kum w stolicy.
Przymierze Miłosierdzia we współpracy z warszawskimi wspólnotami i stowarzyszeniami przez kilka dni wychodziło z Dobra Nowiną na ulice miasta. Codziennie głosili miłość Jezusa na Starówce i uczestniczyli w Eucharystii. Prócz tego udawali się Ewangelią do bezdomnych przy Mości Gdańskim, grali w siatkówkę w poprawczaku, zorganizowali bal dla dzieci w Ząbkach, przygotowali pokaz filmu "Czy naprawdę wierzysz?” w Centralnej Bibliotece rolniczej, odwiedzili podopiecznych w domu pomocy społecznej, rozmawiali z nieletnimi w schronisku młodzieżowym, proponowali nawrócenie prostytutkom, zorganizowali całonocną spowiedź w kościele św. Anny czy udali się w radosnym pochodzie na bulwary wiślane.
Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość
Organizatorami akcji byli w większości ludzie młodzi. Część włączyła w dzieło swoje małe dzieci
Ostatnim wydarzeniem tygodnia była chrześcijańska dyskoteka z koncertem Maleo Reggae Rockers w Klubie Proxima. Poprzedziła ją Msza św. w kościele św. Anny.
- Na koniec tygodnia ewangelizacyjnego zrozumcie, że nasza misja głoszenia Jezusa się dopiero zaczyna. Byśmy wytrwali jako prawdziwi misjonarze módlmy się słowami "Przyjdź Duchu Święty” - zachęcał w wigilię Pięćdziesiątnicy o. Pedro Mariano z Brazylii.
Przymierze Miłosierdzia zostało założonym w 2000 r. przez dwóch włoskich kapłanów: ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. Obaj księża byli obecni w Warszawie w czasie trwania tygodnia ewangelizacyjnego. Poprowadzili rekolekcje dla ewangelizatorów i odprawiali Msze św.
Pomysł przeprowadzenia ulicznej akcji ewangelizacyjnej narodził się w Sao Paulo, gdzie stowarzyszenie ma swoją siedzibę. W Brazylii wydarzenie Tatitha Kum odbywa się przed Bożym Narodzeniem, by podkreślić, że Jezus przyszedł na świat, by nieść nadzieję i radość każdemu człowiekowi.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.
W Dar es Salaam w Tanzanii spotkali się przywódcy krajów Afryki Wschodniej.