"Chcemy wygrać kolejne wybory". PiS zadowolony po kongresie

Uważam, że to był bardzo udany kongres. Idziemy do przodu i chcemy wygrać kolejne wybory - mówiła w sobotę dziennikarzom premier Beata Szydło.

Na kongresie Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w Przysusze koło Radomia nie zaprezentowano nowej strategii. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że jego ugrupowanie realizuje obietnice wyborcze.

- Musimy budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną - mówił w sobotę Jarosław Kaczyński. -  To jest wielkie oczekiwanie znacznej części naszego, przynajmniej potencjalnego, elektoratu - Polskę nowoczesną. Musimy ją budować - oświadczył Kaczyński. Zaznaczył, że reforma sądów jest kwestią fundamentalną, chwalił zmiany dot. spraw społecznych i apelował o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus.

Prezes PiS podczas swojego przemówienia wskazywał, że rządowi PiS udało się zrobić kilka kroków ku dobrej zmianie. - Do takiej Polski jakiej chcemy, o jakiej marzymy - mówił. Podziękował za to rządowi oraz premier Beacie Szydło. Zwracając się do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, Kaczyński ocenił, że powodem do dumy dla PiS są sprawy społeczne. Wymieniał m.in. program "Rodzina 500 plus", emerytury, leki dla seniorów, płacę minimalną oraz walkę z umowami śmieciowymi. "To jest swego rodzaju zmiana ustroju społecznego Polski" - ocenił. Jak podkreślił, o 94 proc. zmniejszyła się liczba dzieci w Polsce, które żyją w sferze nędzy. Nawiązał również do wprowadzenia sieci szpitali i reformy służby zdrowia. Zapowiedział zwiększanie środków i dalsze zmiany w sposobie finansowania. Zaznaczył jednocześnie, że sprawa ostatecznych decyzji co do sposobu finansowania służby zdrowia - czy likwidować Narodowy Fundusz, czy nie - to sprawa na następną kadencję.

Wbrew oczekiwaniom części komentatorów na kongresie nie doszło do zmian personalnych w rządzie. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że "przegląd" ministerstw nastąpi w listopadzie.

Poza prezesem PiS przemawiali także wicepremier, minister finansów, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego szef Polski Razem Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości, prokurator generalny, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Morawiecki podkreślił, że obietnice PiS realizowane są bez podwyższania podatków. Później w rozmowie z dziennikarzami wicepremier stwierdził, że będzie rozmawiał z prezesem Kaczyńskim i premier Szydło o tym, jak kierować w rządzie kwestiami gospodarczymi. Prezes PiS wspominał w swoim przemówieniu, że należy "odróżnić ogólne przywództwo polityczne" od władzy nad gospodarką. Część komentatorów uznała to za przejaw konfliktu między Beatą Szydło a Mateuszem Morawieckim. Pytana o Morawieckiego premier Szydło mówiła, że ma do niego pełne zaufanie. Dodała, że "trzeba dokończyć kadencję", a PiS chce wygrać kolejne wybory.

Opozycja krytykuje zjazd rządzącej partii.- Kongres PiS, to czysty PR, politycy tej partii przyjęli narrację Edwarda Gierka, że jest dobrze, a będzie lepiej - ocenił poseł Marek Jakubiak z ruchu Kukiz'15. Jak dodał, odbywająca się tego samego dnia Rada Krajowa PO pokazała, że Platforma potrafi tylko krytykować, a nie przedstawia swoich propozycji.
 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  02.07.2017 20:13
  Życzę PiS-owi odwagi i determinacji w dobrych zmianach dla Polski. Działajcie nadal dla dobra wspólnego Polaków. Nie pozwólcie na islamizacje Polski przez korytarze również. Szczęść wam Boże.
 • Gość
  02.07.2017 20:24
  Posłuchajcie jak w TVP kłamał poseł Grabiec (rzecznik PO) na temat chęci przyjęcia imigrantów przez "jego proboszcza"
  http://wiadomosci.tvp.pl
 • Gość
  03.07.2017 09:17
  To była propaganda "sukcesu" PIS i nic więcej. Sama premier nie miała nic do powiedzenia. Nic też nowego nie powiedział Morawiecki.
 • Gość
  03.07.2017 17:32
  PiS powinien wygrać jeszcze wybory samorządowe, aby skutecznie wcielać w życie dobre zmiany. PO i PSL, które dominują w samorządach sabotują i hamują wprowadzanie zmian i reform. Zyczę PiS-owi zwycięstwa w wyborach, sukcesow w odbudowie niepodległej Polski i przestrzegam przed pychą i gnuśnością.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  2°C Czwartek
  rano
  9°C Czwartek
  dzień
  10°C Czwartek
  wieczór
  8°C Piątek
  noc
  wiecej »