90 tys. warszawiaków na Placu Konstytucji

Warszawiacy przywitali Nowy Rok na Pl. Konstytucji przy dźwiękach arii "Więc pijmy na chwałę miłości" z opery "La Traviata" Giuseppe Verdiego w wykonaniu śpiewaczki Alicji Węgorzewskiej. O północy rozpoczął się też kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Według szacunków policji, o północy w miejskiej zabawie brało udział ok. 90 tys. osób.

Tuż przed północą życzenia na 2010 r. mieszkańcom stolicy złożyła prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak powiedziała, będzie on pełen wyzwań i projektów, z których najważniejsze to olimpiada specjalna i obchody roku chopinowskiego.

Jak powiedziała PAP rzecznika Straży Miejskiej Monika Niżniak, Sylwester w Warszawie przebiega wyjątkowo spokojnie. "Zgłoszono zaledwie kilkanaście interwencji związanych z użyciem petard. Ok. godz. 20.00 funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego, nietrzeźwego mężczyznę, który uszkodził wiatę przystankową na pl. Bankowym, a na ul. Złotej wybita została witryna sklepowa" - poinformowała.

Do północy strażnicy odwieźli do Izby Wytrzeźwień 17 osób. Jak zaznaczyła Niżniak, w przypadku jej przepełnienia osoby nietrzeźwe będą odwożone do domu, ale tylko wtedy, gdy będzie tam miał się nimi kto zaopiekować. Osoby w stanie skrajnego upojenia alkoholowego mają być transportowane do szpitali.

Motywem przewodnim zabawy w Warszawie jest twórczość Michaela Jacksona. Największą atrakcją dla fanów zmarłego w tym roku króla popu był występ jego naśladowcy - Earnesta Valentino. Na scenie pojawiła się także siostra Michaela - La Toya Jackson, która powiedziała, że to jeden z jej najlepszych Sylwestrów i podziękowała warszawiakom za to, że zawsze wspierali jej rodzinę i że wciąż kochają jej brata.

W Warszawie zaśpiewali m.in. Andrzej Piaseczny, Stachursky, Lady Pank, Edyta Górniak, Muniek, Maciej Maleńczuk, Urszula, Norbi, Big Cyc i Formacja Nieżywych Schabuff. Usłyszeć można było też największe przeboje zagranicznych wykonawców: Snap!, Shaun Baker, Bananarama i September.

O zapewnienie warszawiakom dobrego humoru starała się także kabaretowa grupa "Formacja Chatelet". Przybyłym na miejską zabawę szczególnie podobał się występ Earnesta Valentino. "To niesamowite, rusza się zupełnie jak Michael, wygląda też identycznie. Liczyłyśmy jednak na więcej przebojów Michaela" - powiedziała PAP pani Alicja z Ursynowa, która przyjechała na pl. Konstytucji wraz z córką - fanką króla popu.

Według zapowiedzi organizatorów, demontaż urządzeń na pl. Konstytucji zakończy się 3 stycznia. Dłużej, do 8 stycznia, wyłączony z użytkowania będzie parking na placu oraz okalający go pas do skrętu w lewo.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
20°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
30°C Niedziela
wieczór
27°C Poniedziałek
noc
wiecej »