Prawie 4 tys. spółek z kapitałem zagranicznym zarejestrowano w naszym kraju w pierwszej połowie roku. Szykuje się rekord - czytamy w czwartkowym wydaniu "Pulsu Biznesu".
Analiza danych z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) w 2017 r. wykazała, że Polska jest coraz atrakcyjniejszym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. W pierwszej połowie roku zarejestrowano już 3,8 tys. spółek z udziałem obcego kapitału - pisze "Puls Biznesu".
Zdaniem Jarosława Nawrotka, prezesa Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (COIG) "jeżeli takie tempo się utrzyma, w całym 2017 r. powinno ich powstać o ponad 7 proc. więcej, niż w rekordowym 2016 r."
Jak tłumaczy ekspert BCC ds. inwestycji zagranicznych Maria Bernat, liczba rejestracji spółek z udziałem kapitału zagranicznego jest jednym z barometrów sytuacji gospodarczej. "Kapitał płynie do tych krajów, w których widzi perspektywę zysków. W Polsce ją widać, dlatego ciągle wzrasta zainteresowanie naszym krajem" - przyznaje ekspert.
Jak zaznacza gazeta, firmy z udziałem inwestorów zagranicznych w najczęściej powstają w województwie mazowieckim (44 proc.) . Na drugim miejscu jest woj. małopolskie (11 proc.), a na trzecim - dolnośląskie (9 proc.)
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.