GazetaLiteracka.pl - tak nazywa się nowy serwis internetowy poświęcony literaturze, który właśnie rozpoczął działalność. Na jego stronach zbierane i porządkowane są informacje z innych polskich stron internetowych o tematyce literackiej oraz z blogów prowadzonych przez pisarzy, krytyków i czytelników.
W internecie istnieje bardzo wiele stron związanych z literaturą: pisarze i poeci publikują swoje teksty, czytelnicy recenzują przeczytane książki, krytycy publikują swoje rozprawy i polemizują z tekstami innych. GazetaLiteracka.pl powstała z potrzeby uporządkowania literackich stron internetowych.
"Niewtajemniczonemu czytelnikowi dużo czasu może zająć wybranie wartościowych i ważnych dla niego blogów. Strony mają nierówny poziom merytoryczny i często istnieją za krótko, sama liczba witryn utrudnia ich równocześnie śledzenie i obserwowanie codziennych aktualności" - tak motywują twórcy Gazety Literackiej - Joanna Panek i Leszek Onak z fundacji Liternet - inicjatywę stworzenia takiego serwisu.
Redakcja serwisu przeszukuje internet, wybiera ciekawe blogi i publikuje zajawki tekstów z linkiem odsyłającym do strony źródłowej. Wszystkie wpisy w serwisie są uporządkowane w działach: wiadomości, recenzje, publicystyka, wideo, cytaty, wyzwania czytelnicze, twórczość, relacje/wywiady, nowe media, marketing książki.
W gronie zarejestrowanych stron możemy już śledzić wpisy m.in. Piotra Czerskiego (czerski.art.pl), Macieja Gierszewskiego (hajfa.wordpress.com), Łukasza Gołębiowskiego (nofuturebook.pl), Joanny Janowicz (direlasua.wordpress.com), Szymona Kloski i Tomasz Pindla (poczytane.blog.onet.pl), Piotra Kowalczyka (passwordincorrect.com), Piotra Wiktora Lorkowskiego (piotrwiktor.blox.pl), Tadeusza Pilasa (ksiazki.tv) i Marcina Wilka (martinwoolf.blogspot.com).(PAP)
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.