Projekt "Zatrzymaj aborcję" - 2,5 tys. podpisów w dwa dni

Aż 2,5 tys. podpisów zebrano przez pierwsze dwa dni od rozpoczęcia akcji zabiegania o poparcie obywatelskiego projektu "Zatrzymaj aborcję". Jego celem jest wykreślenie przepisu pozwalającego na dokonanie tzw. aborcji eugenicznej, czyli gdy istnieje "duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".

W miniony weekend obyły się trzy pierwsze zbiórki pod obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję". Zorganizowane zostały przez wolontariuszy z Częstochowy, Lublina i Nowej Soli.

"Pomimo deszczowej pogody i faktu, że nasi wolontariusze od momentu rejestracji mieli dobę na przygotowania, na trzech zbiórkach udało się zebrać ponad 2,5 tys. podpisów. Tak dobrego wyniku w pierwszych dniach zbiórki nie udało się zanotować w żadnej z dotychczasowych inicjatyw antyaborcyjnych. Obserwujemy bardzo duże poruszenie społeczne, a ludzie masowo podpisują się pod naszym projektem" - poinformował Krzysztof Kasprzak z Fundacji "Życie i Rodzina".

Fundacja cały czas przyjmuje wolontariuszy chętnych do zbierania podpisów. Szczegółowe informacje na stronie www.zatrzymajaborcje.pl

Projekt nowelizacji ustawy z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży został złożony u Marszałka Sejmu przez Kaję Godek z Fundacji „Życie i rodzina” oraz Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk, dyrektor stowarzyszenia CitizenGO Polska.

Projekt zakłada wykreślenie z ustawy zapisu o tzw. przesłance eugenicznej, czyli art. 4a ust. 1 pkt 2. Artykuł ten zezwala na aborcję w sytuacji, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

Rozpoczęta 1 września zbiórka podpisów potrwa do 15 listopada. Aby projektem zajęli się posłowie, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję" musi złożyć u Marszałka Sejmu minimum 100 tys. podpisów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Gość
  04.09.2017 15:40
  Umówmy się, że dla sporej części elektoratu ten projekt to danie PiS-owi ostatniej szansy.
 • Gość
  04.09.2017 16:24
  Czy można uzyskać informację gdzie i kiedy przeprowadzane są zbiórki podpisów ?
 • dlazycia.info
  04.09.2017 18:11
  Warto też wspierać finansowo fundacje które działają na rzecz ruchu 'pro-life'. Aż dziw że doczekaliśmy czasów kiedy trzeba zbierać podpisy by zabroniono eugeniki, którą tylko przejęli do swojej ideologii naziści. Ten problem 'idealnych' ludzi, 'słabych jednostek', czy jak to mówią teraz feministki " będą się rodzić kalekie bękarty" już świat przechodził. Wygramy, tylko nie możemy się poddać.
 • Krzysztof
  05.09.2017 02:11
  Jeśli PIS odrzuci projekt przez protesty lewicy, to okaże się kłamcą. Ich powoływanie się na katolicyzm musi iść w parze z respektowaniem przykazania NIE ZABIJAJ. Takie sprawy nie są do debaty, bo ze złem nie można się wdawać w dyskusje, ale trzeba mu się przeciwstawić. Każdy polityk, który w głosowaniu przyczyni się do poparcia aborcji sam zaciąga na siebie ekskomunikę, co powinno być poparte stosownymi komunikatami biskupów. Prawna ochrona życia jest sprawą fundamentalną, bez której żaden naród nie przetrwa nie tylko na ziemi, ale też ten kto się do tego przyczynia nie może być zbawiony bez pokuty (zarówno polityk, jak też jego wyborca).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  18°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  wiecej »