Wiceminister sprawiedliwości Włoch o ewentualnej ekstradycji bandy z Rimini do Polski

Ewentualny wniosek strony polskiej o ekstradycję sprawców gwałtu i pobicia polskich turystów w Rimini do Polski musiałby zostać "obowiązkowo odrzucony" z powodu trwającego śledztwa - wyjaśnił włoski wiceminister sprawiedliwości Cosimo Ferri.

W ten sposób na łamach dziennika "Il Messaggero" odniósł się we wtorek do nagłośnionych przez wszystkie włoskie media słów wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego o tym, że strona polska powinna podjąć negocjacje z Włochami o ewentualnej ekstradycji.

"Nie sądzę, aby zarówno w przypadku ekstradycji, jak i ewentualnego europejskiego nakazu zatrzymania, była możliwość zaakceptowania tego typu wniosku"- oświadczył włoski wiceminister.

Kary, jakie mogą otrzymać trzej nieletni sprawcy gwałtu i pobicia polskich turystów w Rimini, mogą być niskie i wynieść około 5-6 lat - wynika z analiz opublikowanych we wtorek we włoskich mediach.

Następnie podkreślił, że w sprawie napaści w Rimini nie było "żadnego zastoju".

"Wymiar sprawiedliwości i siły porządkowe natychmiast przystąpiły do działania, aresztowały sprawców. Polska poza tym jest jednym z krajów UE, który wprowadził w życie rozporządzenie w sprawie europejskiego nakazu zatrzymania i ekstradycji" - stwierdził wiceminister Ferri.

Dodał: "Czyny te popełnione zostały we Włoszech, a zatem oskarżeni muszą być osądzeni we Włoszech".

Ferri zaznaczył, że kraje pochodzenia ofiar przestępstw mają prawo wszczynać swoje śledztwa. Robi to też, przypomniał, włoski wymiar sprawiedliwości, gdy obywatel tego kraju pada ofiarą przestępstwa za granicą.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  05.09.2017 14:44
  No i co? Brutalni przestępcy i gwałciciele wyjdą z więzienia za najdalej 5 lat, a kobieta nie zapomni gwałtu i może mieć traumę pourazową o wiele dłużej. Tak to Europa chroni białych obywateli przed biednymi uchodźcami i sierotkami z Afryki.
 • Gość
  05.09.2017 16:41
  Przecież nie mozemy swoich obywateli pilnować gdziekolwiek są na wakacjach. Niech każdy pilnuje porządku w swoim kraju, a więc Włosi u siebie, a my u siebie. Niech ich sądzi włoski sąd.
 • Gość
  05.09.2017 19:07
  Nie chcemy ich. Nie chcemy żywić , ubierać ani resocjalizowac z naszych podatków islamskich bandytów. Niech siedzą we Włoszech.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
  33°C Sobota
  wieczór
  29°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  23°C Niedziela
  dzień
  wiecej »