Reklama

Na ferie do Muzeum Narodowego

Ile metrów bandaża potrzeba do zrobienia mumii, kim jest archeolog oraz kto walczył pod Grunwaldem. To niektóre z pytań, na jakie najmłodsi będą mogli poznać odpowiedzi podczas zajęć organizowanych w stołecznym Muzeum Narodowym w czasie rozpoczynających się na Mazowszu ferii zimowych.

Reklama

Zajęcia są skierowane do indywidualnie zwiedzających dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami, w ramach akcji "Zima w muzeum". Podczas tych bezpłatnych spotkań najmłodsi będą mogli poznać muzealne eksponaty i ich tajemnice. Tematyka zajęć będzie dostosowana do wieku słuchaczy, osobno będą organizowane spotkania dla dzieci młodszych w wieku 6-8 lat, osobno dla starszych - w wieku 9-12 lat. Każde zajęcia będą trwały ok. 60 minut.

Pierwsze zajęcia zaplanowano na 4 lutego. Dzieci młodsze będą mogły wówczas wziąć udział w zajęciach "Malarz świata wyobraźni - zajęcia na wystawie Jacka Malczewskiego". Podczas spotkania poznają fantastyczny świat przedstawiony na obrazach Malczewskiego - stwory, fauny, chimery czy pegazy. Uzupełnieniem zajęć będą ćwiczenia plastyczne związane z twórczością artysty.

Dzieci starsze będą mogły natomiast poznać "Przepis na mumię". W czasie zajęć w Galerii Sztuki Starożytnego Egiptu znajdą odpowiedzi na pytania: ile metrów bandaża potrzeba do zrobienia mumii, dlaczego w egipskich grobowcach archeolodzy znajdują naczynia, ubrania a nawet gry planszowe oraz co łączy Napoleona z Anglikami i hieroglifami.

W piątek 5 lutego dzieci młodsze będą mogły wziąć udział w spotkaniu "Archeologia i jej sekrety", podczas którego dowiedzą się kim jest archeolog, czym się zajmuje oraz co to są wykopaliska. W czasie lekcji pracownicy muzeum opowiedzą najmłodszym jak wydobyte z ziemi zabytki odkrywają przed badaczami tajemnice odległej przeszłości. Tego samego dnia starsze poznają świat twórczości Jacka Malczewskiego podczas spotkania "Malarz świata wyobraźni".

W czasie kolejnych zajęć we wtorek 9 lutego zaplanowano dla dzieci młodszych spotkanie "W pracowni artysty", w czasie którego dowiedzą się czy namalowanie obrazu lub stworzenie rzeźby wymaga talentu, czasu oraz specjalnych narzędzi. Na zajęciach w galeriach muzealnych dzieci poznają różne techniki malarskie i rzeźbiarskie oraz przybory służące do wykonywania dzieł sztuki.

Dzieci starsze w tym czasie będą mogły wziąć udział w spotkaniu "Opowieści matejkowskie", podczas którego obejrzą obraz "Bitwa pod Grunwaldem" oraz inne dzieła Jana Matejki. Będą mogły także porozmawiać z pracownikami muzeum o tym, kto walczył pod Grunwaldem oraz jaką wizję tej bitwy przekazał artysta. Zapoznają się również z najważniejszymi faktami z życia malarza.

W środę 10 lutego dla dzieci młodszych odbędą się zajęcia pt. "Świat naszych dziadków", w czasie których będą mogły obejrzeć przedmioty, które wyszły już z użycia oraz takie, których używa się nadal, choć ich forma uległa zmianie. Dowiedzą się, jak kiedyś powstawały obiekty codziennego użytku i dlaczego były tak bogato dekorowane. W tym czasie dzieci starsze będą mogły wziąć udział w zajęciach "W pracowni artysty".

Podczas kolejnych dwóch dni zaplanowano powtórzenie spotkań z dni poprzednich. W czwartek 11 lutego dzieci młodsze będą mogły uczestniczyć w zajęciach pt. "Opowieści matejkowskie", zaś starsze w spotkaniu "Archeologia i jej sekrety". Podczas ostatniego dnia zajęć w piątek 12 lutego najmłodsi poznają "Przepis na mumię", a starsze dzieci, będą miały szansę przekonać się jak wyglądał "Świat naszych dziadków".

Zainteresowani zajęciami mogą uzyskać bliższe informacje oraz zapisać się na spotkania pod numerem tel. (0-22) 621 10 31 wew. 246, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
1°C Piątek
rano
2°C Piątek
dzień
2°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
wiecej »

Reklama