Dziewięciu szwedzkich księży specjalnie przygotowanych do udzielania pomocy ofiarom wypadków, będzie pełnić służbę na trasach Rajdu Szwecji, który rozegrany zostanie w dniach 11-14 lutego.
"Będziemy obecni na wszystkich odcinkach specjalnych rajdu oraz przy centrach serwisowych, lecz mamy nadzieję, że nie będziemy potrzebni. O pomoc poprosili nas organizatorzy rajdu" - powiedziała pastor Karin Sanell.
Organizatorzy zdecydowali się na takie posunięcie po wypadku we wrześniu ubiegłego roku w Norwegii podczas rajdu Rally Larvik, w którym samochód norweskiego kierowcy Andreasa Mikkelsena wpadł w publiczność zabijając 10-letnią dziewczynkę.
"To był straszny wypadek, który pozostawił cień na nas wszystkich. Niestety takie sytuacje się zdarzają w tym sporcie i szybka pomoc psychologiczna - jak się okazało w Larvik - jest jak najbardziej potrzebna. Podczas rajdu Szwecji wzdłóż trasy będą stały tłumy szwedzkich i norweskich kibiców. Należy się też spodziewać, że - pomimo ostrzeżeń - nawet w niedozwolonych w miejscach. Z możliwością wypadków należy się liczyć" - powiedział mistrz świata z 2003 roku Norweg Petter Solberg.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.