53 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy; źle - 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Bardziej podzieleni respondenci są w kwestii oceny pracy rządu - 43 proc. postrzega ją dobrze; 44 proc. - źle.
Praca prezydenta Andrzeja Dudy częściej oceniana jest dobrze - 53 proc., niż źle - 35 proc. Odsetek ocen zdecydowanie złych jest taki sam jak odsetek ocen zdecydowanie dobrych i wynosi 12 proc. Tyle samo - 12 proc. nie potrafi jednoznacznie ocenić działalności prezydenta.
W porównaniu z wynikami z listopada, ocena pracy Andrzeja Dudy pozostaje na podobnym poziomie. O 1 punkt procentowy zwiększyła się liczba zwolenników prezydenta, odsetek niezadowolonych nie zmienił się, a o 1 punkt procentowy zmniejszył się odsetek niezdecydowanych.
44 proc. respondentów pozytywnie ocenia pracę premier Beaty Szydło, w czym zdecydowanie dobrą opinię o Szydło ma 10 proc. Natomiast 42 proc. badanych wypowiada się na temat pracy Szydło negatywnie, w tym 15 proc. zdecydowanie źle ocenia jej pracę. Pozostałe 14 proc. badanych nie ma sprecyzowanego zdania w tej sprawie.
W porównaniu z wynikami z listopada ocena pracy premier Beaty Szydło w grudniu nieznacznie się pogorszyła. O 4 punkty procentowe zmniejszył się odsetek osób zadowolonych z jej pracy a o 3 punkty procentowe wzrósł odsetek niezadowolonych. O 1 punkt procentowy zwiększył się odsetek osób bez wyrobionego zdania na temat pracy byłej premier.
43 proc. ankietowanych dobrze ocenia działalność rządu, w tym jedynie 6 proc. uważa, że działa on zdecydowanie dobrze, a 37 proc., że raczej dobrze. Prawie tyle samo badanych - 44 proc. - źle wypowiada się o pracy rządu, przy czym 12 proc. zdecydowanie źle, a 32 proc. raczej źle. 13 proc. nie ma na ten temat wyrobionej opinii.
W porównaniu z listopadem odsetek osób zadowolonych z prac gabinetu rządowego zmniejszył się o 1 punkt procentowy; odsetek niezadowolonych nie zmienił się a niezdecydowanych wzrósł o 1 punkt procentowy.
Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 1 - 6 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.
W tym roku przypada 1700. rocznica pierwszego soboru ekumenicznego w Nicei.
"Sejm przypomina ich jako żywe postaci reprezentujące wolną Polskę".
Kraj pogrążony jest w kryzysie humanitarnym o oszałamiających rozmiarach.