Zatrzymano podejrzewanego o agresję wobec dziennikarki TVP

W sprawie kierowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza Telewizji Polskiej SA do zaniechania interwencji prasowej został zatrzymany mężczyzna, który usłyszy zarzuty - poinformowała PAP w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

"Zatrzymanie jest związane z koniecznością wykonania czynności procesowych w postaci ogłoszenia postanowienia o przedstawieniu zarzutów i przesłuchania go w charakterze podejrzanego" - powiedział PAP rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Łukasz Łapczyński. Jak dodał, "obecnie trwają czynności związane z zatrzymaniem". Zaznaczył, że osobie zatrzymanej wstępnie planowane jest "ogłoszenie dwóch zarzutów".

Śledztwo w sprawie kierowania 8 grudnia w Warszawie groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarzy TVP do zaniechania interwencji prasowej wszczęto w zeszłym tygodniu. Chodzi o przestępstwo opisane w art. 43 Prawa prasowego, zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Stołecznej Policji.

Przed tygodniem Telewizja Polska złożyła doniesienie do prokuratury w tej sprawie. Prezes TVP SA Jacek Kurski pisał: "Nie ma zgody na chamstwo i przemoc wobec dziennikarzy" .

W ubiegły piątek przed Sejmem doszło do przepychanek i ostrej wymiany zdań między ekipą TVP a protestującymi w tym miejscu Obywatelami RP. Wydarzenie zarejestrowała kamera. Od jednego z protestujących pracownicy TVP usłyszeli m.in. wulgaryzmy i groźby, w tym: "bo ci łapy połamiemy". Dziennikarka TVP tłumaczyła, że zajmuje się pracą, i apelowała o wzajemny szacunek. "Nikt was tu nie potrzebuje (...), kłamiecie" - usłyszała w odpowiedzi.

TVP wniosła "o wszczęcie postępowania przygotowawczego i podjęcie niezbędnych czynności dowodowych w celu pociągnięcia sprawcy opisanego wyżej czynu do odpowiedzialności karnej".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, PAP, TVP, ŚLEDZTWO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Jacek
  18.12.2017 20:56
  Może redakcja GN wyjaśniłaby na czym polegało KONKRETNIE przestępstwo określone w art 43 Prawa prasowego. Dlaczego trzeba było zatrzymać (sic!) podejrzanego? Powoli mamy do czynienia z omnipotencją państwa PIS. Przypomina się rok 1984 i działania Ministerstwa Prawdy...
 • Gość
  18.12.2017 22:55
  Wreszcie w Polsce jest pluralizm stąd agresja dotychczasowych monopolistów lewicowych liberalnych ateistów. Rząd winien utworzyć media prawicowe o dużym kapitale naśladując koncesja Cimoszewicza 97 TVN i Polsat koncesja Wałęsy 93. Ultralewicowe media przyjęły naturalnie swoich dziennikarzy Kraśko, Oracz itd.
 • JanNowak
  19.12.2017 00:21
  Zaczyna się od przemocy słownej, a kończy rzeczywistym pobiciem. Przemoc trzeba zatrzymać zanim ktoś zostanie pobity czy zabity.
 • Iustus
  19.12.2017 11:42
  Prokurator przedstawił Franciszkowi J. trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy podżegania do popełniania przestępstwa. Chodzi o nakłanianie w dniu 10 lipca 2017 r. innej osoby do użycia przemocy wobec dziennikarza TVP INFO Michała Rachonia, w celu zmuszenia go do zaniechania interwencji prasowej. Doszło wtedy do wypowiedzenia wulgarnych słów zawierających polecenie uderzenia dziennikarza. Drugi zarzut dotyczy kierowania w dniu 8 grudnia 2017 r. groźby spowodowania uszkodzenia ciała wobec dziennikarza Telewizji Polskiej, w celu zmuszenia jego oraz dziennikarki Telewizji Polskiej do zaniechania interwencji prasowej.
  W obydwu przypadkach prokurator przyjął, iż podejrzany dopuścił się zarzucanych mu przestępstw w warunkach występku chuligańskiego tj. działał publicznie i z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego
  Trzeci zarzut dotyczy posiadania bez wymaganego zezwolenia dwóch sztuk broni palnej, na którą na którą z przepisami Ustawy o broni palnej i amunicji wymagane jest ze zezwolenie. (art. 263 § 2 kk)
  Kara łączna, jaka grozi podejrzanemu, to 14 lat pozbawienia wolności ... (za portalem Niezależna.pl)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »