Polityka jest powołaniem do troski o dobro wspólne i przyszłość społeczeństwa. Katolicy domagając się etycznych działań w polityce wcale nie występują przeciwko państwu.
Wskazał na to watykański sekretarz stanu w czasie spotkania z włoskimi politykami związanymi z ruchem Comunione e Liberazione, które odbyło się w Rimini. Kard. Tarcisio Bertone podkreślił też znaczenie zaangażowania młodego pokolenia w życie polityczne.
„Polityka jest dobrem ukierunkowanym na przyszłość. Młodzież nie może więc być tylko biernym widzem, ale powinna wziąć losy świata w swoje ręce i koncentrować się na czymś więcej, niż tylko dzień dzisiejszy” – stwierdził kard. Bertone. Wskazał, że te działania powinny opierać się na Ewangelii i katolickiej nauce społecznej.
„Kościół nie daje jedynej i uniwersalnej odpowiedzi na wyzwania świata, ale oferuje kryteria pomagające w ich rozeznawaniu i podejmowaniu konkretnych działań w różnych dziedzinach życia”. Watykański sekretarz stanu zauważył, że to właśnie młode pokolenie jest wezwane do tego, by katolicką naukę społeczną przełożyć na konkretne wybory i decyzje. Drogowskazem na tej drodze jest poszanowanie godności każdego człowieka i postawienie osoby ludzkiej w centrum wszelkich działań politycznych – zaznaczył kard. Bertone
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.