Organizacja Anti-Slavery International, zajmująca się walką z niewolnictwem, oznajmiła w środę, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mali chłopcy z Azji wciąż zmuszani są do pracy jako dżokeje w wyścigach wielbłądów. Proceder ten jest zakazany.
Organizacja, mająca siedzibę w Londynie, oznajmiła, że dysponuje zdjęciami pokazującymi dziecięcych dżokejów - niektórych zaledwie dziesięcioletnich - biorących udział w wyścigach w Abu Zabi 9 lutego.
Urzędnik, z którym rozmawiała organizacja twierdzi, że dzieci są mieszkańcami ZEA i że biorą udział w gonitwach za zgodą swoich rodziców.
W 2005 roku, wobec międzynarodowego potępienia tej praktyki, Zjednoczone Emiraty Arabskie zakazały zatrudniania niepełnoletnich chłopców jako dżokejów. Dzieci nierzadko były sprowadzane nielegalnie z biedniejszych krajów Azji, m.in. z Pakistanu, i przetrzymywane w warunkach ocenianych jako niewolnicze. Po wprowadzeniu zakazu obrońcy praw człowieka oceniali, że w ZEA jest jeszcze kilka tysięcy małych dżokejów - chłopców sprzedanych przez rodziny, trzymanych w warunkach przypominających więzienie i słabo odżywianych, by nie przybrali zanadto na wadze.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.