Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało informację o kolejnych włoskich podróżach Ojca Świętego: do Apulii i Toskanii.
20 kwietnia (pt) rano Franciszek uda się do Molfetty w Apulii na południu Włoch. Będzie się tam modlił przy grobie bp. Tonina Bello, który zmarł przed 20 laty w opinii świętości, a za życia zasłynął z działalności pacyfistycznej i posługi wśród ubogich i narkomanów. W miejscowym porcie Franciszek odprawi Eucharystię dla wiernych diecezji.
Natomiast 10 maja (czw) Papież uda się do Toskanii, gdzie spotka się z członkami dwóch ruchów kościelnych. Najpierw odwiedzi Wspólnotę Nomadelfii, mającą swą siedzibę na peryferiach Grossetta. Będzie się modlił nad grobem założyciela wspólnoty ks. Zena Saltiniego, po czym spotka się z młodzieżą i członkami wspólnoty, do których wygłosi przemówienie. Następnie Papież poleci do ośrodka Ruchu Focolari Loppiano, pod Florencją. Będzie tam odpowiadał na pytania członków ruchu oraz wygłosi przemówienie. Tego samego dnia w południe powróci do Watykanu.
W sobotni wieczór 22 lutego siedem kościołów w Nowej Zelandii padło ofiarą podpaleń.
Części lwów i lampartów są sprzedawane na 80 proc. badanych rynków.
"Pomimo delikatnego stanu zdrowia, Ojciec Święty nadal myśli i modli się..."
Licznie obecni byli kardynałowie i pracownicy urzędów Stolicy Apostolskiej.