Dążąc do wyjścia z kryzysu należy pamiętać, że to człowiek jest pierwszym kapitałem, który trzeba ocalić i docenić w jego integralności – powiedział obserwator Stolicy Apostolskiej na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka.
Prawa człowieka pozytywnie rzutują na przezwyciężanie światowego kryzysu gospodarczego. Choć widać już pierwsze oznaki ożywienia gospodarki, wciąż jeszcze pogarszają się warunki życia milionów ludzi, którym brakuje dóbr pierwszej potrzeby – powiedział na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka abp Silvano Tomasi. Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy genewskich agendach Narodów Zjednoczonych uczestniczy w 13. sesji zwyczajnej rady.
Watykański dyplomata zauważył, że nowe raporty ONZ donoszą o stale pogarszającej się sytuacji milionów ludzi. Zobowiązuje to do wprowadzenia nowych regulacji globalnego zarządzania, z myślą o zrównoważonym rozwoju wszystkich krajów. Państwa powinny przekuć na język prawa poszanowanie dla osoby ludzkiej, a także zasady solidarności i pomocniczości – zaznaczył abp Tomasi. Stolica Apostolska wskazuje też na potrzebę zintegrowanego podejścia do realizacji wszystkich praw gospodarczych, społecznych, obywatelskich i politycznych, zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
Kiedy wchodzą na obrady i z nich wychodzą zawsze czekają na nich reporterzy.
Ponad 30 osób zostało rannych, w tym osiem jest w stanie krytycznym.
Donald Trump podpisał dekret podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Modlitwy.
„Aldeas – A New Story” będzie zawierał także ostatni obszerny wywiad z Franciszkiem.
„Aldeas – A New Story” będzie zawierał także ostatni obszerny wywiad z Franciszkiem.
13 proc. przypadków Alzheimera można przypisać brakowi aktywności fizycznej.