Ojciec Alfiego dziękuje Polakom. "Polska jest niesamowita"

Polska jest niesamowita. Te wszystkie flagi, to wiele dla mnie znaczy - takie wsparcie kolejnego kraju. Nie znajduję słów podziękowania za poparcie, jakiego udzielił nam polski prezydent - powiedział Tom Evans, ojciec małego Alfiego, którego sprawa wywołała globalną burzę.

Sąd zarządził odłączenie chłopca od urządzeń podtrzymujących życie i nakazał zatrzymanie dziecka w szpitalu w Liverpoolu. Gdy okazało, że ciężko chore dziecko mimo to nie umarło, przywrócono mu dostarczanie wody i pożywienia oraz podłączono tlen.

"To już trzeci dzień i nie mieliśmy z nim żadnego problemu. Pielęgniarki przyszły i powiedziały: wow!" - tłumaczył Evans.

W środę sąd apelacyjny odrzucił odwołanie rodziców dotyczące prośby o wyrażenie zgody na przewiezienie chłopca do szpitala Bambino Gesu w Watykanie. Wcześniej włoskie MSZ zdecydowało o pilnym nadaniu mu włoskiego obywatelstwa i zapewniło o gotowości przewiezienia go do kraju w dowolnym momencie. Starania o uratowanie dziecka znana placówka pediatryczna podjęła na polecenie papieża Franciszka, który 18 kwietnia przyjął na audiencji ojca Alfiego.

"Moglibyśmy ciągnąć ten temat dalej, ale czy to byłaby właściwa decyzja? Dzisiaj będziemy mieli spotkanie z lekarzami w Alder Hey i zaczniemy prosić o możliwość pójścia z nim do domu. Alfie nie potrzebuje dłużej intensywnej opieki medycznej. Leży na łóżku i otrzymuje do płuc litr tlenu - cała reszta to on (praca jego organizmu - PAP)" - powiedział ojciec dziecka.

Jak ocenił, stan dziecka "nie jest cudem" i oskarżył lekarzy o błędne zdiagnozowanie chłopca, mówiąc, że "zawsze było mu trudno wierzyć w to, że to choroba neurodegeneratywna".

"(Alfie) się nie obudził, wciąż jest nieco słaby, ale prosimy o przeniesienie go do domu i podtrzymanie tam jego życia. Tutaj nie miał oceny neurologicznej i bezpośredniej opieki" - opisywał, podkreślając, że chłopiec "cały czas walczy".

We wtorek Wysoki Trybunał odrzucił wniosek o wyrażenie zgody na przewiezienie chłopca do Włoch, przychylając się do opinii lekarzy, że doszło do nieodwracalnych zmian w mózgu, które pozbawiły go zmysłów wzroku, słuchu, smaku i czucia, a dalsza terapia "nie leży w jego najlepiej pojętym interesie" i może być nie tylko "daremna", ale także "nieludzka".

Jednocześnie sędzia Anthony Hayden podkreślił, że Alfie "powinien otrzymać opiekę w ostatnich dniach czy godzinach, jakkolwiek długo to będzie trwało, w hospicjum, w domu lub na szpitalnym oddziale", prosząc zespół medyczny szpitala o to, aby "kreatywnie i ambitnie, nawet jeśli to daremna nadzieja, rozpatrzył wszystkie opcje".

Tom Evans powiedział, że jego rodzinie pomagali polscy prawnicy. - Jestem ujęty polską serdecznością. Polska jest niesamowita - podkreślił. Dodał, że zanim Polacy stanęli w ich obronie, poznał wielu naszych rodaków w college'ach czy innych szkołach, a jeden z Polaków był jego sąsiadem. - Są tacy serdeczni, tacy poukładani - mówił ojciec Alfiego. - Trudno mi uwierzyć w takie wsparcie. Te wszystkie flagi, to wiele dla mnie znaczy - takie wsparcie kolejnego kraju. Nie znajduję słów podziękowania za poparcie, jakiego udzielił na polski prezydent - powiedział Tom Evans.

A oto twitterowy wpis Andrzeja Dudy w sprawie Alfiego Evansa:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ALFIE EVANS

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • tantkiewicz
  26.04.2018 16:53
  Lb 6, 25-26 Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
 • Jarek 1955
  26.04.2018 21:39
  Mam pytanie , czy ci sędziowie i lekarze są tymi za których się podają i czy powinni jeszcze pełnić swoje funkcje!?
 • Maria
  27.04.2018 12:31
  Obawiam się, że to ani lekarze, ani sędziowie - którzy podjęli tak haniebną decyzję !!! Lekarze mają obowiązek walczyć o życie, a nie podejmować decyzję o morderstwie na bezbronnym dzieciątku !! Sędziowie - nawet na wielokrotnych morderców nie wydają już wyroków "niehumanitarnych" , teraz wyszli z najgorszym wyrokiem jaki wykracza poza wszelką ludzką wyobraźnię - skazując chore maleństwo na śmierć. To ma być w cywilizowanej Europie ??? Dlaczego policja pilnuje, żeby rodzice nie mogli wywieźć dzieciątka ze szpitala, skoro Włosi deklarują przewiezienie dziecka i opiekę szpitalną ??? A może jednak dziecko przeżyłoby, a lekarze pomylili się ??? Wstyd i hańba - dlaczego w Wielkiej Brytanii nie ma nikogo, kto pomógł by tym rodzicom i dziecku ???
 • gosc
  27.04.2018 20:35
  Od razu MY POLACY czujemy się lepiej i już nic nie musimy robić dla dzieci niepełnosprawnych.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Niedziela
  noc
  17°C Niedziela
  rano
  24°C Niedziela
  dzień
  24°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »