We Lwowie rozpoczyna się organizowana przez wspólnotę z Taize Pielgrzymka zaufania
Młodzież zjeżdża do Lwowa. Wszyscy są przyjmowani w rodzinach. Przyjechała też grupa dzieci z Donbasu, którymi opiekuje się wspólnota Taize. Dzieci podejmowane są obiadem w auli Caritasu przy Kurii Metropolitalnej (rzymskokatolickiej). Autobus z duszpasterstwa młodzieży z Wrocławia jest przyjmowany w Parafii Miłosierdzia w Rzesnej, gdzie miały miejsce jeszcze w lutym pierwsze modlitwy z braćmi jak przygotowanie do Spotkania. W sali sportowej na Kleparkowie trwa rejestracja uczestników i przydział goszczących rodzin. Tam tez odbędą się główne modlitwy. Ustawiono juz krzyż, używany na modlitwach Taize w Parafii św. Jana Pawła II.
Każdego dnia w auli będą wystawione kopie ikony maryjnej, charakterystyczne dla duchowości Galicji: ikona zarwanicka (sanktuarium greko-katolickie) oraz kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej z katedry łacińskiej.
Będzie to tez okazja pozna Lwów. Seminarium prowadzone przez Parafie św. Jana Pawła II - spotkanie z wielodzietnymi rodzinami.(niedziela) oraz z byłymi więźniami i ich dziećmi (poniedziałek) odbędzie się w kaplicy z freskami Henryka Rozena obok Kurii Metropolitalnej, która rzadko odwiedzają turyści.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.